News will be here

Własny biznes czy praca na etacie?

Własny biznes czy praca na etacie, to pytanie zadaje sobie wiele osób. Pracując na czyjś rachunek, w dowolnym momencie możesz zmienić pracodawcę. Z własną firmą sprawa nie jest już taka prosta.

Samo zarejestrowanie działalności gospodarczej jest bezpłatne, ale dalsze jej prowadzenie wiąże się z dokumentacją, inwestycją i kosztami. Zanim zarobisz jakiekolwiek pieniądze, obowiązkowo musisz opłacać składki ZUS.

Czy rezygnować z planów o własnym biznesie?

Wykluczone! Jeśli nie jesteś pewien czy warto realizować swój plan, prowadź biznes „po godzinach”. Nie rezygnuj z dotychczasowej pracy, gdyż przynosi Ci dochód. Zawsze zdążysz to zrobić. Jesteś pewien swojego pomysłu? Realizuj go! Początki są zawsze trudne, ale przebrniesz i będziesz swoim własnym szefem. Jeśli biznes zacznie przynosić dochody, zrezygnuj z pracy na etacie i buduj swoje imperium.

Twój biznes będzie wielki – to klucz do sukcesu.

Porażki są wpisane w życie, więc nie poddawaj się!.
Budowanie stabilnego biznesu wymaga wiedzy, profesjonalizmu i dostępu do narzędzi zarządzania oraz funduszy. Sprawdź jaka jest konkurencja w branży, w której chcesz działać. Zaplanuj swój biznes tak, żebyś miał czas dla rodziny i na odpoczynek. Jeśli osiągasz dochody „z górką” firma-przedsiebiorca-start-etatbizneszainwestuj zyski i utwórz subkonto, z którego skorzystasz, kiedy przyjdą martwe miesiące. Dochody w biznesie są jak sinusoida. Zdarzają się miesiące, kiedy firma nie zarabia. Sezon ogórkowy jest w każdej branży, więc przygotuj się na deficyt. Nie załamuj się, nie trać energii tylko wciąż działaj!

Szukaj niszy rynkowej i poszerzaj ofertę swojej firmy. Nie zatrzymuj się, bo kto stoi w miejscu ten się cofa. Bądź na bieżąco z nowościami na rynku i kontroluj konkurencje, to podstawa sukcesu. Nie bój się wyzwań, ale podejmuj walkę. Wielu przedsiębiorców nie mogąc pogodzić się z porażką, słabymi obrotami i dużą konkurencją, przeżywa odczuwa frustrację, traci zdrowie i energię.

Własny biznes – wyróżnij się

Jeśli masz dobry produkt lub usługę nie zaniżaj ceny, bo będziesz pracował za darmo lub za przysłowiową złotówkę. Poszukaj raczej ciekawych metod sprzedaży. Rozejrzyj się za nowymi rozwiązaniami i rozważ „za i przeciw”. Nie wpadaj w panikę, kiedy zacznie powstawać coraz więcej firm, takich jak Twoja. Duża konkurencja oznacza, że jest popyt na tego typu produkty lub usługi. Wystarczy, że znajdziesz swój sposób na zdobycie klienta, to będą Cię kopiować, ale Ty zawsze bądź krok przed nimi. Wprowadzaj programy lojalnościowe, karty stałego klienta, organizuj konkursy. Nie zbankrutujesz, ale przyciągniesz odbiorców. Z pewnością Twój własny biznes będzie się rozwijał.  Powodzenia.
arka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *