News will be here

Tegoroczne targi ISH już za nami

Tegoroczne targi ISH we Frankfurcie

Tegoroczne targi ISH trwały od 13-17 marca. Była to największa impreza w Europie, w której zaprezentowali się producenci i eksperci z branży sanitarnej, klimatyzacyjnej i wodnej. W tym roku odwiedziło je ponad 200 000 osób.
ISH to okazja do przyjrzenia się aktualnym trendom w designie wyposażenia łazienek. Swoimi spostrzeżeniami po odwiedzeniu wystawy dzieli się Marcin Sojda, Prezes Zarządu Aquastone, firmy produkującej wanny, umywalki i brodziki prysznicowe oraz właściciela marki własnej FJORDD.

Tegoroczne targi ISH pokazały, że łazienka przestała być już w naszych domach miejscem czysto funkcjonalnym. Przekształcenie jej w przestrzeń, w której oprócz dbania o higienę, zajmujemy się również naszym dobrostanem nie jest kwestią najbliższych lat, ale dzieje się właśnie na naszych oczach. Pod względem technologicznym producenci są do zmiany gotowi od dłuższego czasu.

Tegoroczne targi ISH we Frankfurcie

We Frankfurcie stało się jasne, że za tą metamorfozą sposobu korzystania z łazienki podążyło wzornictwo. Design  wyposażenia łazienkowego stał się niezwykle różnorodny, tak pod względem dostępnych form, jak i lansowanej przez czołowe firmy kolorystyki. Bez wątpienia wpływ na to mają dwie rzeczy. Pierwszą są doskonalsze technologie, które pozwalają projektantom na tworzenie bardziej finezyjnych, różnorodnych i odważnych wzorów. Drugą kwestią są rosnące oczekiwania kupujących, którzy chcą, aby ich łazienki miały bardzo indywidualny charakter.

Wydaje się, że czas bezosobowych, podobnych do siebie urządzeń sanitarnych mamy za sobą. Przyszłość będzie należeć do elastycznych producentów zdolnych szybko wprowadzić na rynek nietuzinkowy design, który przykuje oko klienta.

Właściciel marki Fjordd

Spółka AquaStone powstała w 2019 r. w Wielkopolsce. Rok później na rynek wprowadziła swoją pierwszą markę produktów własnych FJORDD. Wykonane z innowacyjnego kamiennego kompozytu Aquastone® wanny i umywalki spotkały się z życzliwym przyjęciem branży wyposażenia wnętrz. W 2021 kolekcje FJORDD zdobyły prestiżowe nagrody za swój design, m.in. Must Have, Dobry Wzór, Diament Meblarstwa. W 2022 r. oferta FJORDD została wzbogacona o brodzki prysznicowe i umywalki wolnostojące. W tym samym roku marka FJORDD zaczęła oferować swoje produkty w 9 indywidualnych kolorach (Colours by Fjordd) w opcji połysk i mat.

AquaStone oferuje również produkcję urządzeń sanitarnych dla kontrahentów biznesowych. Zespół projektowy firmy jest w stanie przygotować i wdrożyć do produkcji modele wanien, umywalek oraz brodzików na indywidualne zamówienie
Jarek Kril