News will be here

Pierwsze Ogólnonarodowe Targi Rozwoju we wrześniu

Pierwsze Ogólnonarodowe Targi Rozwoju to nie tylko okazja spotkania na żywo najlepszych trenerów mentalnych, ekspertów w dziedzinie pracy nad sobą i wybitnych autorytetów w dziedzinie rozwoju. Właśnie tutaj odbędzie się premiera najnowszej książki Krzysztofa Sadeckiego „Poznaj siebie i znajdź swoją drogę do sukcesu”.
Znany polski finansista i trener mentalny będzie dzielić scenę z takimi autorytetami w dziedzinie stymulacji rozwoju jak: Łukasz Jakóbiak, Anna Urbańska i Adam Dębowski. Gośćmi spotkania będą również specjaliści znani z łamów magazynu Businessman Today – Kamila Rowińska, Andrzej Cichocki, Jakub Bączek i Krzysztof Liegman. Organizatorzy wydarzenia – Barbara i Łukasz Milewscy – podkreślają, że Ogólnonarodowe Targi Rozwoju są pierwszym na świecie wydarzeniem, które skupia prezentacje metod samodoskonalenia i procesy inspiracji rozwojowej w takiej skali.

Event został zaplanowany w dniach 15-17 września. W hali MT Polska w Warszawie zgromadzi się 5 tys. uczestników i ponad 150 wystawców. Wszystkich łączy jedno – są pasjonatami rozwoju. Nie tylko z tego powodu spotkanie nie powinno być traktowane jak targi w standardowym tego słowa znaczeniu – to co organizują „Milewski & Partnerzy” jest zawsze wyjątkowe, wystarczy wspomnieć największy motywacyjny event na świecie „Życie bez ograniczeń”. Pierwsze Ogólnonarodowe Targi Rozwoju to przede wszystkim okazja do poznania osobiście najlepszych w kraju specjalistów zajmujących się coachingiem, treningami, mentoringiem, rynkiem szkoleń i konferencji. To właśnie tam każdy mentor, autor, coach lub ekspert zdolny do inspiracji w dziedzinie rozwoju będzie na wyciągnięcie ręki.

Targi
W piątek i sobotę, od 10:00 do 19:00, a w niedzielę od 10:00 do 17:00 każdy będzie mógł dołączyć do spotkania w dowolnym momencie i odwiedzić wystawców, by osobiście porozmawiać, poznać ofertę, wymienić się wizytówkami. Odwiedzający targi będą mogli wziąć udział w licznych konkursach i losowaniach wyjątkowych nagród. W międzyczasie, na specjalnej sali będą odbywały się wystąpienia. Sala jest w stanie pomieścić 800 uczestników jednocześnie na każde wystąpienie. Wyjątkowości imprezie doda premiera pozycji „Poznaj siebie i znajdź swoją drogę do sukcesu”, autorstwa Krzysztofa Sadeckiego, przedsiębiorcy i filantropa, redaktora naczelnego Businessman Today Magazine. Publicysta ten jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych specjalistów od alternatywnych rynków inwestycyjnych na świecie. Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród, wyróżnianym miedzy innymi przez Forbesa. Od lat jest też zaangażowany w mecenat i działalność charytatywną na skalę międzynarodową, między innymi jako Prezes Fundacji Deep Dream wspierającej młodych artystów i projektantów, Ambasador Dobrej Woli Organizacji Narodów Zjednoczonych, rekomendowany przez blisko 100 ambasad i organizacji międzynarodowych na całym świecie.

– Książka „Poznaj siebie i znajdź swoją drogę do sukcesu” powstała, by każdy mógł nie tyle nauczyć się postępować ze sobą, czy skojarzyć proces rozwoju z drogą ku określonemu celowi, ale umiał dostrzec pewną możliwość, a mianowicie możliwość dialogu pomiędzy najstarszymi życiowymi prawidłami a ograniczeniami kulturowymi i socjalizacyjnymi – opowiada Krzysztof Sadecki. – Tak naprawdę to, co uważamy za nasze prawdziwe „ja” znajduje się właśnie gdzieś w strefie oddziaływań między siłami praw natury a trendami w pedagogice i inżynierii społecznej. Ich wzajemny wpływ dotyczy bezpośrednio nas samych, dialog między nimi również. Doprowadzenie do tego dialogu, czyli w istocie próba zaprowadzenia zgody między kulturą a naturą dokona poprawy warunków poznawania siebie, a rozwiązywanie problemów oprze na kreatywności. „Poznaj siebie…” pozwala wykorzystywać dla własnych celów siły działające w środowisku w sposób, który nie będzie kolidował z barierami wyznaczonymi przez kulturę, wychowanie czy religię. Mało tego, pomoże te bariery zauważyć i przynajmniej częściowo zrozumieć, a uzyskany w ten sposób dystans może zminimalizować nałożone przez nie ograniczenia.

Zadaniem, które postawił sobie autor rozpoczynając pracę nad książką, było przedstawienie skomplikowanych mechanizmów rzeczywistości w sposób jasny i zrozumiały dla każdego. Umożliwi więc każdemu czytelnikowi wzbogacenie się o umiejętności samookreślenia w konkretnym czasie i miejscu, zrozumienie wagi świadomości opartej na poczuciu „tu i teraz” a nade wszystko uprości trudne rzeczy i sprawy do postaci pozwalającej na ich pojęcie. Obfituje w konkretne przykłady i pozwala spojrzeć przez chwilę na świat oczami autora, zyskać pewien dystans do systemów wartości, zaś niektóre z nich odkryć na nowo. Całość urozmaicają sentencje i myśli zawierające prawdy życiowe.

– Każdy może sięgnąć po książkę „Poznaj siebie…” – zarówno osoby dojrzałe i życiowo doświadczone, jak i czytelnicy nie do końca obeznani z poruszanymi przez nią sprawami – kontynuuje redaktor naczelny Businessman Today Magazine. – Ogólne prawidła życiowe zawsze budzą ciekawość, ta zaś nagradzana jest inspiracją. Wpisany w naszą naturę indywidualizm nie pozwala niczego generalizować, dopóki nie znajdziemy się w jakiejś sytuacji nie ma pewności, jak będziemy reagować. Dlatego jeśli najpierw poznamy siebie, poznamy też swoją drogę do kariery.

Łatwo zrozumieć, dlaczego premiera opisywanej pozycji odbędzie się na Pierwszych Ogólnonarodowych Targach Rozwoju. Uczestniczący w evencie specjaliści określają rozwój jako proces przemian prowadzący do osiągnięcia lepszego, bardziej zaawansowanego stanu. Proces ten następuje pod wpływem działań i przeżyć, podlega też świadomemu kształtowaniu. Jeśli się na nie decydujemy zamierzone cele osiągane są o wiele łatwiej, jeśli nie, dzieje się to, co określa się mianem losu. Związanym z rozwojem pojęciem jest motywacja, czyli stan gotowości do podjęcia określonego działania. Jako stan wewnętrzny, mający wymiar atrybutowy wymaga określonego podejścia do siebie, o nim zaś i o jego kształtowaniu traktuje książka Krzysztofa Sadeckiego.
Więcej informacji na temat targów na: www.mtro.pl

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *