News will be here

Zanim złożysz wypowiedzenie o pracę!

Jeśli chcesz zmienić pracę to nie spiesz się ze złożeniem wymówienia, bo może się okazać, że nie znajdziesz nic lepszej posady lub będziesz musiał zaspokoić się dostępną ofertą na rynku. Nie chodzi o to, żeby sobie pogorszyć swój status zawodowy, ale by mieć lepsze stanowisko i wyższe wynagrodzenie. Zanim złożysz wypowiedzenie, wykonaj pewną pracę.

Zbadaj rynek
Sądzisz, że jesteś dobrym specjalistą i szybko znajdziesz wymarzoną pracę? To jest możliwe jeśli jesteś profesjonalistą jakiego poszukuje rynek. Nie mając pewności czy dostaniesz wymarzoną pracę w swoim zawodzie nie składaj przedwcześnie wypowiedzenia o pracę. Wcześniej sprawdź oferty, wyślij CV do wielu firm, popytaj znajomych i rozejrzyj się czy masz szansę na znalezienia nowego zajęcia. Dlaczego? Może się okazać, że w przeciągu kilku miesięcy będziesz bezrobotny. Szukając nowej posady, największą szansę na zatrudnienie masz wtedy, kiedy jeszcze pracujesz w obecnej firmie. Poza tym nic nie ryzykujesz, bo możesz się jeszcze trochę przemęczyć u obecnego pracodawcy.

Sprawdź przyszłych pracodawców
Najpierw poczytaj opinie o firmach. Osoby zamieszczające wpisy znają pracodawcę. Nie musisz się sugerować każdą oceną, ale wyrobisz sobie zdanie o każdej firmie.

Profesjonalne CV
Na napisanie CV potrzebujesz sporo czasu. Nie sztuka wysłać jednego szablonu do wszystkich firm. Twoje CV musi przyciągnąć rekrutera na tyle, żeby zadzwonił do Ciebie, a później umówił się  na rozmowę kwalifikacyjną. CV musi zawierać aktualne informacje i zdjęcie. Sformułuj tak swoje CV, żeby pracodawca był zainteresowany Twoją osobą. Wyróżnij się na tle innych kandydatów.

Zadbaj o swój profil
W obecnych czasach profil kandydata jest bardzo ważny dla pracodawcy. Jeśli zamieściłeś kiedyś w serwisach (GoldeLine, Linkedin) informacje o sobie, to postaraj się przed wysłaniem CV, uaktualnić je. Rekruter Cię nie zna i dlatego chce jak najwięcej się o Tobie dowiedzieć. Postaraj się jak najlepiej wypaść w jego oczach. Uważaj też co zamieszczasz na swoim koncie na FB. Może warto poprawić posty i usunąć niektóre zdjęcia z portalu.

Przemyśl czy jesteś gotowy na zmianę pracy
Musisz być pewien, że chcesz zatrudnić się w nowej firmie. Pamiętaj, że każde przedsiębiorstwo rządzi się innymi prawami. Dostosowanie się do nowego szefa, współpracowników i innych warunków pracy, nie jest łatwe. Panują inne zasady, które Tobie  nie muszą wcale odpowiadać. Zastanów się czy podołasz nowym wyzwaniom. Firma w której obecnie pracujesz jest Ci dobrze znana. Wiesz czego od Ciebie wymagają, znasz ekipę, prawa jakie Ci przysługują i panujące zwyczaje. W nowej firmie musisz uczyć się wszystkiego od podstaw. Dobrze jakbyś znał kogoś kto Cię we wszystko wprowadzi. Przygotuj się na trudne początki.

Zmiany pracy nie trzeba się obawiać, ale warto pamiętać, że trzeba mentalnie się przestawić. Niekiedy warto przeczekać trudne momenty w firmie, bo może wystąpił mały kryzys czy starłeś się z przełożonym lub kolegą. Przemyśl czy faktycznie warto rezygnować z obecnej pracy.  Brak zapału do pracy czy wypalenie zawodowe można zawsze odzyskać. W nowej firmie niekoniecznie musisz poczuć się jak ryba w wodzie.
Wiele osób zmienia pracę w momencie jak wchodzenie do firmy napawa ich wstrętem, zaczyna im brakować powietrza i zwyczajnie męczą się.

Zanim wyślesz CV, pomyśl co będzie później. Rozmawiając z rekruterem musisz być pewien, że chcesz zmienić pracę. Nie możesz mieć wątpliwości. Przygotuj sobie odpowiedzi na pytania pracodawcy.
arka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *