News will be here

Dariusz Adamczyk stanął na czele globalnego koncernu Honeywell

MORRIS PLAINS, N.J., 14 kwietnia 2016 r. — Spółka Honeywell (NYSE: HON) ogłosiła, że Dariusz Adamczyk został ze skutkiem natychmiastowym powołany na nowo utworzone stanowisko President and Chief Operating Officer(COO), podporządkowane bezpośrednio Przewodniczącemu Rady Dyrektorów i Prezesowi Zarządu Dave’owi Cote.

Dariusz Adamczyk (50 l.), pełniąc funkcję członka zarządu Korporacji, będzie zwierzchnikiem wszystkich szefów pionów firmy Honeywell, w tym także HOS Gold. Jako COO, p. Adamczyk będzie ściśle współpracował z p. Cote nad dalszym rentownym rozwojem działalności operacyjnej spółki Honeywell, wykorzystując przełomowe strategie rozwoju HOS Gold, w tym także ofertę zaawansowanego oprogramowania, uzupełniającą zróżnicowany portfel technologiczny Spółki.

– Sukces Honeywell odniesiony w ostatniej dekadzie stworzył podstawy dla dalszego rozwoju naszego dynamicznego portfela – podkreślił Cote. – Nasza strategia wzrostu skupia się na osiąganiu sukcesów w regionach o wysokiej dynamice rozwoju i łączeniu doskonałych zdolności w zakresie oprogramowania z naszymi zaawansowanymi technologiami, aby doskonalić się jako spółka cyber-przemysłowa i skutecznie wykorzystywać HOS Gold do osiągania przełomowych celów, zachowując przy tym dynamikę typową dla małych spółek. Sprawdzony lider na stanowisku COO pozwoli nam szybciej osiągać te najważniejsze priorytety wzrostu.

Dariusz-AdamczykOd roku 2014 p. Adamczyk pełnił funkcję Prezesa Zarządu Honeywell Performance Materials and Technologies (PMT), światowego lidera rynku rozwoju wysokojakościowych produktów
i rozwiązań, w tym środków chłodniczych o niskim wpływie na środowisko, specjalnych folii na potrzeby sektora medycznego i fotowoltaiki, czołowych technologii dla globalnego przemysłu rafinacyjnego i petrochemicznego a także rozwiązań procesowych, z przychodami na poziomie 9,3 mld USD w 2015 r.

– Honeywell ma niezwykłe szczęście, że dysponuje tak szerokim i utalentowanym zespołem. Dzisiejsze powołania pokazują naszą zdolność do wychowywania następnego pokolenia liderów. Jestem w pełni przekonany, że Dariusz jako President and Chief Operating Officerbędzie potrafił wywrzeć istotny wpływ i ściśle współpracować z utalentowanym zespołem kierowniczym firmy Honeywell, prowadząc dalszy rozwój i zapewniając jego jakość, realizować nasze plany strategiczne i budować wartość dla akcjonariuszy i klientów – stwierdził Cote.

– Dariusz jest weteranem spółki Honeywell. Pracuje z nami od 8 lat. To sprawdzony menedżer z historią sukcesów w wielu pionach grupy Honeywell, a wcześniej na stanowisku prezesa zarządu spółki Metrologic Instruments i na kilku stanowiskach kierowniczych w firmie Ingersoll Rand. Wnosi on niezwykłą globalną perspektywę, efektywność operacyjną, strategiczne rozumowanie, wiedzę o oprogramowaniu oraz zrozumienie jak można funkcjonować
z szybkością małego podmiotu oraz efektywnością kosztową dużej spółki – dodał prezes Cote. – Dariusz urodził się w Polsce i wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w wieku 11 lat. Nie znał wtedy języka angielskiego. Studiował na Michigan State University, gdzie zdobył licencjat z elektrotechniki i inżynierii komputerowej, na Syracuse University zdobył stopień magistra inżynierii komputerowej, a na Uniwersytecie Harvarda ukończył studia M.B.A. Rozpoczął karierę zawodową w GE jako inżynier elektrotechnik, a następnie pracował jako Senior Associate w firmie Booz Allen Hamilton, globalnej firmie konsultingowej zajmującej się zagadnieniami technologicznymi i strategicznymi.

Dariusz zajmował szereg stanowisk kierowniczych w firmie Ingersoll Rand. Był dyrektorem Grupy Air Solutions, szefem segmentu Heavy Industrial Business oraz wiceprezesem pionu Rozwoju Biznesu i E-Handlu. Następnie, na zlecenie firmy private equity kierował spółką Metrologic, przed jej przejęciem przez Honeywell w 2008. Dariusz został wtedy Dyrektorem obszaru Honeywell Scanning & Mobility, gdzie wykazał się zdolnością do skutecznej budowy skali działalności: w ciągu zaledwie czterech lat podwoił przychody, jednocześnie zwiększając rentowność w jeszcze większym stopniu.

W 2012 roku Dariusz został Dyrektorem Honeywell Process Solutions, przez dwa lata diametralnie zmieniając sytuację operacyjną tego pionu.

W 2014 roku Dariusz Adamczyk został Prezesem Zarządu Honeywell Performance Materials and Technologies, gdzie z powodzeniem przeprowadził ten obszar działalności przez gospodarczo trudny okres. Dariusz agresywnie zarządzał kosztami, niemniej zachował zdolność przewidywania i inwestowania w przyszłość. Osobiście prowadził realizację przełomowych celów HOS Gold i wbudował oprogramowanie do modelu biznesowego tego obszaru, co dało naszym spółkom PMT przewagę dzięki zdolności do tworzenia wartości na ich rynkach.

Przewodził także wspólnym programom innowacyjnym, wykorzystując zdolności czołowych globalnych podmiotów zajmujących się procesami (Honeywell UOP) i automatyką (Honeywell Process Solutions) do tworzenia zróżnicowanych rozwiązań dla naszych klientów.
– Doświadczenie Dariusza zarówno w małych jak i dużych podmiotach dobrze go przygotowało do połączenia tych dwóch światów w celu skutecznej realizacji programu HOS Gold – podkreślił Cote. – Z małego biznesu wziął przedsiębiorczy umysł i świadomość wagi, jaką ma sprawne i oszczędne podejmowanie decyzji i szybkie reagowanie na zmieniające się warunki rynkowe. Tam też nauczył się angażować cały swój zespół, wydobywając z każdego to co najlepsze. Z kolei w dużym biznesie nauczył się jak wykorzystywać skalę działalności, aby całość funkcjonowała lepiej niż tylko suma jej części składowych.

Dbając o efektywność oraz skalowalność, Dariusz był w stanie uprościć procesy i znacznie obniżyć koszty działalności. Dysponuje znacznym doświadczeniem w zakresie oprogramowania. Prowadził firmy, w których projektowanie i stosowanie najnowocześniejszych systemów jest kluczem do sukcesu ekonomicznego. Doświadczenia te będą przydatne, gdy Dariusz będzie pomagał nam skupić się na tworzeniu najnowocześniejszych na świecie produktów przy wykorzystaniu 22 800 naszych inżynierów, w tym 11 000 zajmujących się oprogramowaniem. Dariusz jest bez wątpienia odpowiednią osobą, która pomoże firmie Honeywell przejść przez zmiany, które będą konieczne w przyszłości by zapewnić sukces i ewolucję Spółki w długim okresie.
Agnieszka Smużewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *