1 października, w sobotę – Pectus Band, Monika Kuszyńska i Kayah w Londynie

W sobotę, 1 października w Londynie odbędzie się znakomity koncert trzech polskich gwiazd w znanej sali koncertowej O2 Shepherd’s Bush Empire.

październik_koncert_Wielka Brytania_bezale_portalpolski

Wystąpią: Pectus Band, Monika Kuszyńska i Kayah. Grupą towarzyszącą będzie DJ Magic. Wejście do sali otwarte będzie od godz. 18.30. Informacja o zakupie biletów poniżej.
To już kolejny koncert polskich gwiazd w O2 Shepherd’s Bush Empire – zaprasza Adrian Dobrzyński z agencji promocyjnej MyAstard.net – Nie tylko Polacy tłumnie przychodzą na te koncerty, ale także przedstawiciele innych mniejszości narodowych, nie tylko słowiańskich, ale także przedstawiciele innych mniejszości narodowych, nie tylko słowiańskich, ale z dalszych stron, co szczególnie cieszy. Przychodzą też Brytyjczycy, jedni z ciekawości, a wielu też takich, którzy już słyszeli o tych polskich wykonawcach, niektórzy przychodzą z płytami do podpisu przez wykonawców, znają polskie nazwiska, cenią tę muzykę.

Sala podczas poprzednich koncertów wypełniona była po brzegi, tym razem także spodziewana jest pełna frekwencja.

33wnmaxresdefault_kocert_portalpolski_bezale

 

 

 

 

 

 

Bilety można kupić pod adresem: www.myastard.net,
e-mail: hello[@]astard.net lub tel. 07940001875

KAYAH
25wbkayah220px-46_Kayah_bezale_portalpolskiWokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej. Wszechstronna muzycznie artystka, najczęściej poruszająca się w klimatach folk, pop, soul i jazz. Autorka wielu przebojów jak “Za późno”,
„Supermenka“, „Na językach“, „Testosteron“, „Prawy do lewego“, „Śpij Kochanie, Śpij”, czy świąteczny „Ding Dong”. Obecna na scenie muzycznej już od ponad 25 lat.

Swój pierwszy autorski album – “Kamień” wydała w 1995 roku. Płyta został świetnie przyjęta przez krytyków i całą branżę muzyczną, a sama artystka od razu zyskała
rzeszę wiernych fanów. Od tego czasu, Kayah wydała 10 albumów prezentujących jej fascynacje muzyką
folkową (”Kayah i Bregović”, “Transoriental Orchestra), klubową (“Zebra”, “JakaJaKayah”, “Stereo typ”), soulową i jazzową (“Kamień”, “Skała”), a nawet
klasyczną (“Kayah & Royal Quartet”).

W jej dorobku znalazła się również płyta z cyklu “MTV Unplugged”, do której nagrania Kayah została zaproszona jako pierwsza artystka z Europy Środkowo-Wschodniej.
Płytą podsumowującą pierwszy etap działalności artystycznej Kayah był dwupłytowy album “The Best and The Rest” wydany w 2005 roku, którym artystka jednocześnie pożegnała się z byłą wytwórnią Sony BMG i rozpoczęła wydawanie płyt we własnej wytwórni płytowej Kayax, którą założyła wspólnie ze swoim wieloletnim menedżerem i przyjacielem – Tomikiem Grewińskim. W swojej wytwórni KAYAX, Kayah promuje utalentowanych artystów, którzy zachwycili ją swoją muzykalnością, charyzmą i olbrzymim talentem oraz osobowością. Firma ma na koncie już ponad 90 publikacji muzycznych i książkowych.

DYSKOGRAFIA:32kayah_2_fot
1995 „Kamień”
1997 „Zebra”
1999 „Kayah i Bregović”
2000 „JakaJaKayah”
2003 „Stereo Typ”
22 sierpnia 2003 roku, ukazała się kolejna autorska płyta Kayah. Album promował singiel „Testosteron”. Utwór królował na listach przebojów, a krążek osiągnął status platynowej płyty.
2005 „The Best & The Rest”
2007 „Kayah MTV Unplugged”
2009 „Skała”
2010 „Kayah & Royal Quartet”
2013 „Transoriental Orchestra”

PECTUS – SIŁA BRACI
W maju 2012 roku ukazał się pierwszy utwór zespołu, zagrany i zaśpiewany w braterskim składzie – „Dla Ciebie” (muz./sł. Tomasz Szczepanik).
PECTUS tworzą: Tomasz Szczepanik (kompozytor/autor tekstów/wokal/lider zespołu), Marek Szczepanik (perkusja/śpiew), Pectus_koncert_wielka Brytania_bezale_portalpolskiMateusz Szczepanik (bas/śpiew), Maciej Szczepanik (gitara/śpiew).
Wspólna rzeczywista praca panów rozpoczyna już się w październiku 2011 roku, choć słuchając „dla Ciebie”, czy kolejnej „Barcelony” można stwierdzić, że robią to od zawsze. We wrześniu 2012 roku za sprawą wielu rozgłośni radiowych, Polacy spacerują wraz z zespołem po malowniczych uliczkach i zakamarkach stolicy Katalonii.

„Barcelona” (muz./sł. Tomasz Szczepanik), staje się przebojem.
PECTUS powstał wiosną 2005 roku w Rzeszowie, jak można się domyślać, słuchając ich piosenek, a także nawiązując do słów lidera zespołu Tomasza Szczepanika, „Jestem melodykiem, z mojego serca wypływa mnóstwo melodii”, po prostu z potrzeby i chęci dzielenia się muzyką. W 2006 roku zdobywają Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” Rzeszów.
W styczniu 2007 ukazuje się promocyjny mini-album, z pięcioma autorskimi utworami. W nagraniach materiału uczestniczą Wojtek Horny (O.N.A. Chylińska) i Zbyszek Jakubek (Walk Away, R.Rynkowski).

W tym samym roku PECTUS jest już finalistą 44 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej „Debiuty” Opole 2007.
Pierwszym wielkim przebojem zespołu, jest piosenka, „To, co chciałbym Ci dać”, która powstaje we współpracy z producentem Tomkiem Bonarowskim. W 2008 roku piosenka jest jedną z najczęściej granych i powtarzanych we wszystkich stacjach radiowych. W sierpniu PECTUS docenia sopocka publiczność, nagradzając grupę, SŁOWIKIEM PUBLICZNOŚCI Sopot Festiwal 2008.

Rozpoczyna się praca nad debiutanckim albumem, której finał, ma miejsce 27 lutego 2009 r. Album zawiera 11 utworów, wszystkie kompozycje jak i teksty autorstwa Tomasza Szczepanika. Producentem płyty jest Jasiek Kidawa współpracujący wcześniej z takimi artystami jak Małgorzata Ostrowska, Wilki, czy grupa Feel. Płyta „PECTUS” powstawała stosunkowo długo, zespół szukał bowiem dźwięków i artystycznej tożsamości, mozolnie dopracowywano kompozycje i brzmienia. Dzięki tym zabiegom, słuchacze dostali to, co dla twórców było najważniejsze – gitarowy wyraz ciekawych melodii, połączony z charakterystycznym wokalem Tomka. Płyta miała być po prostu „pectusowa”, i taka też jest.

NAGRODY MUZYCZNE:
– Opolskie Debiuty 2007 (PECTUS znalazł się w finałowej dziesiątce, wyłoniony z ponad 600 wykonawców)Pectus_koncert_portalpolski_bezale
– Słowik Publiczności na Sopot Festivalu 2008 za piosenkę „To co chciałbym Ci dać”, 2008 r.
– „Hit Generator” wygrana z piosenką „Jeden Moment” 2009 r.
– Super Jedynka za Debiut Roku na opolskim festiwalu w 2009 roku,
– Brązowa Premiera 2009 za piosenkę „Życie na dystans”
– Złota Płyta za debiutancki album „PECTUS”, 2009 r
– Super Jedynka w kategorii „Super Zespół” 2013 (Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu)
– Super Jedynka w kategorii „Super Występ” 2013 (Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu)
– ZŁOTA PŁYTA za album „Siła Braci” 2013
– ZŁOTA PŁYTA za album „Muzyka z Serca” Kalendarz Dżentelmeni 2014
NAJWIĘKSZE PRZEBOJE PECTUS:
– TO, CO CHCIAŁBYM CI DAĆ (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2009
– JEDEN MOMENT (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2009
– ŻYCIE NA DYSTANS (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2009
– OCEANY (muz. współkompozytor Tomasz Szczepanik sł. Tomasz Szczepanik) 2010
– BARCELONA (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2012/2013
– SZKOŁA MARZEŃ (muz./sł. Tomasz Szczepanik) 2013
– NOWY JORK, JAZZ I STYL (muz. Tomasz Szczepanik, Urszula Dudziak/ sł. Tomasz Szczepanik)
WYDANE ALBUMY:
2009 „PECTUS”, QL MUSIC
2010 „STOS PRAW”, QL MUSIC
2013 „SIŁA BRACI” SONY MUSIC POLSKA
2015 „KOBIETY” GRASH MUSIC
UDZIAŁ W INNYCH ALBUMACH:
2014 „MUZYKA Z SERCA” KALENDARZ DŻENTELMENI 2014 – MUZYKA AUTORSTWA TOMASZA SZCZEPANIKA
2014 „MIŁOŚĆ MI WSZYSTKO WYJAŚNIŁA” SONY MUSIC POLSKA (udział Tomasza Szczepanika – jako wokalisty). Płyta z kompozycjami Roberta Jansona do wierszy Jana Pawła II.
13 listopada 2015 ukazał się jubileuszowy album pt. „KOBIETY”.

Płyta złożona jest z 10 duetów z wielkimi artystkami polskiej sceny muzycznej. Gościnnie zaśpiewały: Kayah, Maryla Rodowicz, Urszula Dudziak, Patrycja Markowska, Irena Santor, Monika Kuszyńska, Urszula, Anna Wyszkoni, Grażyna Łobaszewska, Basia Trzetrzelewska.
Podczas drugiego dnia Festiwalu w Opolu, odebraliśmy „Złotą Płytę”, która została przyznana za sprzedaż naszego albumu z duetami. „Kobiety”, to mieszanka relacji kobieta-świat.
(ac)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *