News will be here

Eksperci o inwestycjach w nieruchomości w Hiszpanii

apartamenty-HiszpaniaHiszpański rynek nieruchomości przeżył poważne załamanie wraz z nastaniem kryzysu gospodarczego w całej Europie i w Stanach Zjednoczonych. Obecnie powoli zaczyna się odbudowywać, a z roku na rok ceny metra kwadratowego lokali mieszkalnych nieznacznie wzrastają.
Do popularności nieruchomości hiszpańskich może przyczynić się działalność jednego z najbogatszych ludzi na świecie – Carlosa Slima.
biznes-portalpolski
Miliarderzy inwestują w Hiszpanii

Nie tylko Carlos Slim, ale również George Soros i Bill Gates, czyli miliarderzy znajdujący się na wszystkich światowych listach bogaczy, zdecydowali się inwestować na hiszpańskim rynku nieruchomości. Od wielu lat w tym kraju działa także, co jest rzeczą całkowicie zrozumiałą z uwagi na jego hiszpańskie obywatelstwo, Amancio Ortega.

inwestuj w HiszpaniiDzisiejsze ceny lokali mieszkalnych, w tym także luksusowych willi w Hiszpanii, dostępnych m.in. w ofercie Agnes Inversiones, są bardzo atrakcyjne, zwłaszcza w porównaniu do cen obowiązujących chociażby we Włoszech.

Carlos Slim jest właścicielem udziałów w deweloperskiej spółce Realia Business SA oraz złożył ofertę na znajdującą się w sercu Katalonii, w Barcelonie firmę Fomento de Contrucciones & Contratas SA (FCC). To jedna z jego licznych inwestycji w sektor nieruchomości hiszpańskich.

Skąd popularność hiszpańskich nieruchomości wśród bogaczy?

Relatywnie niskie ceny za 1 mkw nieruchomości mieszkalnej w Hiszpanii oraz o prawie połowę niższe ceny transakcyjne na tym rynku są najlepszą zachętą dla osób, które noszą się z zamiarem zainwestowania swoich środków finansowych w mieszkania i domy w Hiszpanii. Eksperci twierdzą również, że w Hiszpanii istnieją warunki na odbicie się rynku nieruchomości po zapaści, w którą wpadł wskutek kryzysu finansowego. Doprowadziło to do znacznej nadpodaży budynków mieszkalnych, która szacowana była na niemal półtora miliona domów.

Mimo, że rok 2015 nie był najlepszy dla hiszpańskiej gospodarki miliarderzy inwestują-Hiszpaniajako całości, to jednak urosła ona w tempie najszybszym od 8 lat. Według prognoz ekspertów, trend wzrostowy zostanie utrzymany również w kolejnych latach.

Dlatego kupując teraz nieruchomości po okazyjnych cenach, często w bardzo dobrych lokalizacjach w dużych miastach czy na wybrzeżu, można oczekiwać wysokich zysków w najbliższej przyszłości. Zwłaszcza, że stolica Hiszpanii, Madryt w ubiegłym roku został umieszczony na wysokim, piątym miejscu wśród najbardziej aktywnych europejskich miast, jeśli chodzi o obrót na rynku nieruchomości.
Zdjęcia:http://agnesinversiones.pl
Żródło: portalpolski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *