Cud z 1171 r, we Włoszech w Ferrarze

28 marca 1171 r. w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, ojciec Pietro de Nerona koncelebrował uroczystą Mszę Św. Kiedy konsekrowana Hostia została przełamana na dwie części, wytrysnął z Niej strumień krwi tak obfity i gwałtowny, że nawet została opryskana mała krypta nad ołtarzem.
cud_Hostia_JezusWierni zamarli z wrażenia, gdyż byli świadkami nie tylko tryskającej krwi, ale też przemienienia Hostii w ciało.
Biskup Amato z Ferrary razem z biskupem Gherardo z Revenny natychmiast przybyli do miejsca cudu i widząc żywą krew i Hostię przemienioną w ciało, jednomyślnie stwierdzili, że jest to cudowna Krew Pana Jezusa.

 

Dopiero w 1500 r. podjęto prace nad przebudową świątyni. Powstała bazylika, która przetrwała aż do naszych czasów. W czasie prac remontowych marmurowa krypta pokryta cudownymi i purpurowymi kroplami krwi, została przeniesiona znad ołtarza do wspaniałej, udekorowanej bocznej kaplicy, znajdującej się na drugim piętrze sanktuarium. Święta krew Pana Jezusa jest widoczna gołym okiem. Ta niezwykła relikwia jest otaczana wielkim szacunkiem i czcią.
SK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *