News will be here

Polacy zaczynają przypominać Włochów

Co jest nieodłącznym elementem poranka? Okazuje się, że kawa, tak odpowiedziało blisko 80 proc. Mimo, że doceniamy pozytywny wpływ kawy na nasze życie, aż 40 proc. respondentów rezygnuje z niej rano w domu, tłumacząc się przede wszystkim brakiem czasu.
Okazuje się także, że coraz więcej z nas zaczyna pić kawę w stylu włoskim.

61 proc. ankietowanych rozpoczyna dzień od porannej kawy w domu. Zdaniem odpowiednio 76 proc. i 71 proc. respondentów, kawa daje energię do działania oraz wprawia w lepszy nastrój. Tym samym dla blisko 80 proc. Polaków, kawa jest jednym z trzech niezbędnych elementów udanego poranka – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie marki De’Longhi.

– Polacy w ciągu ostatnich 10 lat stali się kawoszami. Obserwujemy, że Polacy piją kawę w stylu włoskim. Nie wyobrażamy sobie już poranka bez filiżanki kawy – mówi newsrm.tv Piotr Michałowski, Brand Manager marki De’Longhi w Polsce.

Jednak współczesny styl życia nie zawsze pozwala nam cieszyć się poranną kawą w domowym zaciszu. 71 proc. ankietowanych deklaruje, że spędza rano w domu nie więcej niż godzinę od pobudki, a 11 proc. mniej niż 30 minut. Aż 40 proc. spośród osób regularnie pijących kawę przyznaje, że rezygnuje z wypicia kawy w domu przede wszystkim ze względu na brak czasu (60 proc.). Wydaje się zatem, że oszczędność czasu jest jednym z kluczowych czynników decydujących o tym, czy rozpoczniemy dzień od kawy w domu.
Piotr Michałowski, Brand Manager marki De’Longhi w Polsce
Źródło: news.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *