News will be here

Jak kupić auto używane?

Auto, które na pierwszy rzut oka wygląda perfekcyjnie wcale nie musi takie być. Ukryte usterki, przekręcane liczniki, maskowane stłuczki i wypadki – to niestety można czasem zaobserwować oglądając oferowane na sprzedaż używane samochody.

– Przed zakupem auta warto prześledzić fora internetowe. Sprawdzić podstawowe informacje, na co radzą zwrócić uwagę osoby, które taki samochód już miały – mówi newsrm.tv Jakub Rembecki, doradca serwisowy Auto Reduta.

Kolejny krok to dokładniejsze przyjrzenie się poszczególnym elementom samochodu. Jak radzi Jakub Rembecki warto sprawdzić stan blacharski: – Czy elementy są dobrze spasowane. Jak zużyte jest wnętrze: kierownica, fotel kierowcy. Jeżeli elementy są wygniecione może to świadczyć o dużym przebiegu auta, które niekoniecznie może wskazywać licznik. Zwracamy uwagę na to, co my byśmy używali, czyli np. radio, pokrętła od klimatyzacji.

Sprawdzenie zawieszenia, układ hamulcowy warto zlecić ekspertom. Pomocne może być ASO danej marki lub stacja obsługi pojazdów.
Jakub Rembecki, doradca serwisowy Auto Reduta
Źródło: news.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *