News will be here

Dalekie podróże szkodzą zdrowiu

Co czwarty Polak co najmniej raz w miesiącu wyjeżdża w dłuższą podróż, ponad 100 km, a co drugi – pokonuje takie odległości nawet codziennie. Im dłużej prowadzimy samochód tym gorzej dla naszego kręgosłupa. Niemalże 85% badanych dostrzega związek między czasem spędzonym za kierownicą, a chorobami zwyrodnieniowymi kręgosłupa – wynika z raportu „Komfort jazdy” przygotowanego na zlecenie Kongsberg Automotive.

Kierowcy, pokonując długie trasy narażeni są na szereg dolegliwości i chorób kręgosłupa. Przez wiele godzin muszą utrzymywać napięcie mięśni i statyczną pozycję. Nie mogą pozwolić sobie na odwrócenie uwagi. Ciężko im także utrzymać poprawną pozycję podczas długiej jazdy.

– W trakcie dłuższych tras nasz kręgosłup jest obciążony przez to, że siedzimy w jednej pozycji przez długi czas – mówi newsrm.tv Michał Jaśkiewicz, dyrektor techniczny Kongsberg Automotive Pruszków i dodaje. – Dziś kierowca może skorzystać z rozwiązań poprawiających warunki podróżowania, takich jak pneumatyczne systemy podparcia odcinka lędźwiowego czy masażu odcinka lędźwiowego i piersiowego. Wspomniane rozwiązania przekładają się bezpośrednio na zwiększenie komfortu podróżnych, a tym samym na zminimalizowanie wystąpienia chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Wraz z dużą świadomością wpływu długiej jazdy w fotelach samochodowych na schorzenia kręgosłupa idą oczekiwania Polaków dotyczące projektowanych siedzeń samochodowych. Większość z Polaków marzy, aby ich przyszły fotel samochodowy, wyposażony był przede wszystkim w podparcie lędźwiowe oraz personalizację ustawień. Te funkcje podkreśliło aż 60% badanych. Co drugi z nas marzy o systemie masażu. Wiele osób wskazało też na wentylację i chłodzenie (39%), podparcie boczne (34%) oraz funkcję podgrzewania (26%). Co czwarty badany chciałby połączenia funkcjonalności fotela z innymi aplikacjami.

Fotel, stymulujący prostowanie sylwetki, wyposażony w podparcia boczne i wygodny zagłówek jest prawdziwym sprzymierzeńcem w walce o zdrowy kręgosłup. Szczególnie, że tylko co dziesiąty badany przyznaje się do regularnych ćwiczeń w czasie postojów. Wiele osób ćwiczy rzadko (32%) lub nie robi tego w ogóle (29%).
Źródło: news.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *