News will be here

4Mobility: współpraca z BMW

Nowy koncepcja samoobsługowych wypożyczalni samochodów

4Mobility – spółka notowana na NewConnect, wdrażająca sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów typu car sharing – we współpracy z markami BMW i MINI rozbudowuje swoją flotę samochodową.
Spółka uruchamia bazy wynajmu w 5 centrach biurowych w Warszawie, a do końca 2017 roku będzie obecna we wszystkich kluczowych miastach w Polsce. 4Mobility oferuje usługi B2B dla firm z bazą dostępową dla ponad 10.000 użytkowników, którzy mogą korzystać z usług również do celów prywatnych. Spółka nie wyklucza także współpracy z administracją samorządową i spółkami transportowymi (transport kolejowy czy intermodalny).

Rynek car sharing systematycznie rośnie na całym świecie – w Europie z tego rodzaju usług korzysta około 2,1 mln osób mających do dyspozycji 31.000 samochodów. Przewiduje się, że liczba ta wzrośnie w 2020 roku do 15 mln użytkowników i 240.000 aut.
„4Mobility to zupełnie nowe w Polsce podejście do wypożyczania samochodu. Obecnie współpracujemy z 5 dużymi centrami biurowymi w Warszawie, ale do końca 2016 roku chcemy pojawić się w Krakowie i Trójmieście. Uważamy, że tempo wzrostu rynku w Polsce powinno być podobne do tego na świecie – czyli do 2020 roku może wynieść aż 700%. Obecnie w Polsce nie mamy silnej konkurencji, a rynek dopiero się buduje. Mamy nadzieję na korzyści wynikające z efektu pierwszeństwa – planujemy także kolejne partnerstwa w celu dynamicznego rozwoju naszej sieci wynajmu aut” – mówi Paweł Błaszczak, prezes zarządu 4Mobility.

„BMW Group jest pionierem w zakresie zrównoważonej mobilności oraz aktywnie angażuje się w opracowywanie rozwiązań ułatwiających mobilność w miastach. Dlatego cieszymy się, że to auta BMW i MINI znalazły się w flocie 4Mobility – pierwszej usługi car sharingowej w Polsce” – komentuje Karol Kostrzewa odpowiedzialny za sprzedaż korporacyjną w BMW Group Polska.
4Mobility to nowoczesne podejście do mobilności – samochód wypożycza się nawet na 15 minut, a wszystko – włącznie z otwarciem samochodu – odbywa się za pomocą aplikacji na urządzenie mobilne. Rejestracja i wypożyczenie zajmują kilka minut, a użytkownicy płaca optymalną cenę za wygodną usługę – ponieważ nie muszą wypożyczać samochodu na cały dzień.
Źródło: news.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *