News will be here

Ekologiczna Cafe Obłoczek w samym centrum Nowego Sącza

Na miejscu wyciskają soki w wolnoobrotowej wyciskarce, a owoce i warzywa, z których powstają takie najświeższe soki pochodzą z podsądeckich ekologicznych gospodarstw. Nic tutaj nie pochodzi z importu, poza herbatą i kawą.

Cafe Obłoczek działa już od roku – w Rynku Nowego Sącza, pod numerem 6. Ta kawiarnia specjalizuje się w propagowaniu zdrowej, ekologicznej lokalnej żywności, we współpracy z Sądecką Kooperatywą Spożywczą.

biznes-portalpolski

Podczas IV Jarmarku Ekologicznego, który w pełni właśnie minionego lata odbywał się na płycie Rynku, to właśnie stoisko Cafe Obłoczek i Sądeckiej Kooperatywy Spożywczej przyciągało najwięcej zainteresowanych. Taki jest teraz trend poszukiwania zdrowej żywności. To nie moda, to konieczność, bo z przyczyn medycznych coraz więcej ludzi słyszy od lekarza zalecenie, aby odżywiać się zdrową żywnością, a nie szpikowaną chemicznymi środkami.

300kadsc_21– W naszym mieście brakowało miejsca, gdzie każdy mógłby poczuć się jak w domu – tak ideę działalności Cafe Obłoczek przedstawia Magdalena Lorek, inicjatorka uruchomienia tej niezwykłej kawiarni. – Brakowało takiego miejsca, gdzie rodziny z dziećmi mogłyby spędzić czas w przyjaznej domowej atmosferze,
częstując się zdrowymi, ekologicznymi wypiekami i przekąskami bez chemii, pozbawionymi piekarniczych polepszaczy, tworzonymi z ekologicznych owoców i warzyw.

W Cafe Obłoczek można także zjeść w pełni wartościowe wegetariańskie lub wegańskie przekąski – w Rynku, w centrum miasta, co jest szczególnie cenną ofertą, podczas gdy w wielu innych obiektach gastronomicznych pomijani są alergicy, osoby na diecie bezglutenowej lub uczuleni na laktozę.

Ta kawiarnia jest miejscem przyjaznym całym rodzinom. Poza salą, w której można spokojnie usiąść, poczytać książkę, zagrać w grę planszową, zaszyć się w romantycznym kąciku i poczytać gazetę, e-booka czy posurfować w sieci, dostępna jest także sala z dużymi, rodzinnymi siedziskami wypoczynkowymi, umożliwiającymi spotkania w gronie rodziny lub przyjaciół oraz spotkania wieloosobowe. Z tej sali dzieci mają dostęp do osobnej Bawialni – pomieszczenia przygotowanego z myślą o pociechach w różnym wieku.
Zabawki dostosowane są do większości etapów rozwoju – też ekologiczne, głównie drewniane, angażujące i pobudzające wyobraźnię, pozwalające bawić się kreatywnie i zająć, zaangażować dzieci na dłużej niż kilka minut.

Podczas tej zabawy rodzice mają możliwość odetchnąć, mając wgląd322dsc_0018 w to, co robią ich pociechy, cieszyć się dobrą kawą, herbatą, świeżo wyciskanym sokiem z ekologicznych owoców lub warzyw, zjeść zdrowy pudding pełen ziaren i owoców, czy też ucieszyć podniebienie domowej roboty lodami, ciastami, goframi pełnoziarnistymi i wieloma innymi.

– Obłoczek Cafe powstał z potrzeby serca – dodaje z zaangażowaniem Magdalena Lorek. – Jako mama obecnie trzyletniego synka i zaledwie kilkumiesięcznej córci, jednocześnie miłośniczka wysokiej jakości kawy i świadomie odżywiająca się osoba, postanowiłam otworzyć takie miejsce, aby znalazło się na mapie naszego miasta. Bardzo cenię sobie jakość jedzenia, gatunkowość kaw i herbat, możliwość świadomego, zdrowego żywienia. Cała tę pasję postarałam się wcielić w organizację
Zdj. Justyna Szczypuła, PortalPolski.pl
Obłoczka, stąd pewność, że posiłki, które można zamówić w mojej kawiarni są najwyższej jakości i smakują nieziemsko! – zapewnia.

Do dyspozycji gości lokalu pozostaje również ogród, który dzięki lokalizacji na terenie wewnątrz kamienic, odsłonięty jest od miejskiego zgiełku, jednocześnie mieszcząc się samym sercu miasta. Do ogrodu wchodzi się niemal wprost z płyty Rynku, wystarczy przekroczyć jedną bramę. W centrum ogrodu stoi wieloletni dąb, który swoimi konarami daje pożądany w lecie cień i chłód, Goście kawiarni mogą skorzystać z mat piknikowych, a dzieci mają możliwość skorzystania z huśtawek, zjeżdżalni i piaskownic.

Obłoczek jest kawiarnią nie tylko dla rodzin, ale jest miejscem, gdzie każdy znajdzie kącik dla siebie. Zaprojektowany w wielkomiejskim klimacie ma przybliżyć sądeczanom lokale, które znają z Krakowa, Warszawy czy Wrocławia.

Poza samą ofertą menu w Obłoczku organizowane są warsztaty zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Dotąd odbyły się w Cafe 350kadsc_0010Obłoczek warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ceramiki dla dorosłych, ceramiki dla dzieci, warsztaty decoupage, warsztaty szycia zabawek, także eko-zabawek, tworzenie ozdób z darów natury, a także zajęcia muzyczne, relaksacyjne, zajęcia z muzyko-pilatesu dla dorosłych, język angielski dla dzieci, a szykują się zajęcia języka angielskiego dla dorosłych, kursy pierwszej pomocy dla rodziców, zajęcia dla maluchów od pierwszego miesiąca.

Imponująca jest wszechstronność zainteresowań Magdaleny Lorek, inicjatorki i organizatorki różnorodnej działalności Cafe Obłoczek: – Z wykształcenia jestem anglistką i ratownikiem medycznym, czynnie uczestniczę w działalności Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, prowadzę kursy pierwszej pomocy w języku angielskim dla obcojęzycznych grup pracowników większych firm. Pragnąc połączyć wszystkie pasje – miejsce, jakim jest Obłoczek Cafe oraz ratownictwo i znajomość języka angielskiego, tak zaprojektowałam ofertę kawiarni, aby wszystko znalazło się na właściwym miejscu, w centrum Nowego Sącza, w samym Rynku.

Wspólne inicjatywy Cafe Obłoczek z Sądecką Kooperatywą Spożywczą wynikają z podobieństwa profilu działalności i wspólnoty zainteresowań. Zgodnie propagują tę samą ideę zdrowej i ekologicznej żywności oraz wspierania lokalnego rynku.
Źródło: portalpolski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *