News will be here

Jaka jest polska żywność?

katarzyna-salomonJeśli jakość polskiej żywności oceniamy na podstawie produktów biorących udział w programie „Doceń polskie”, możemy być więcej niż zadowoleni. Świadomość konsumentów rośnie, a w odpowiedzi na ich potrzeby przedstawiciele polskiego sektora FMCG przygotowują coraz ciekawsze wyroby – to konkluzje z przeprowadzonego 27 października br. audytu artykułów spożywczych. Specjaliści po raz dwudziesty drugi decydowali, które ze zgłoszonych wyrobów mogą zostać uhonorowane znakiem „Doceń polskie”.

Certyfikacja artykułów spożywczych z oferty polskich firm miała miejsce w Sosnowcu. To był czwarty w tym roku audyt żywności, a jednocześnie dwudziesty drugi w historii Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Przedsięwzięcie jest organizowane od 2011 roku. Od samego początku istnienia programu, honorowy patronat nad atestacjami żywności sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

– Ocenie podlegają trzy czynniki: smak i wygląd produktu, a także stosunek jego jakości do ceny. Za każdą z cech przyznajemy punkty w skali od 1 do 10 – wyjaśnia Katarzyna Salomon, członkini Loży Ekspertów. Jak dodaje, do zdobycia godła promocyjnego „Doceń polskie” potrzeba minimum 7,5 pkt. Tytułem TOP PRODUKT honoruje się natomiast wyłącznie żywność z maksymalnymi notami.

– Regulamin programu i zasady przyznawania certyfikatów jakości są niezmienne. Zawsze jednak podkreślamy fakt, iż każdy produkt jest indywidualnie sprawdzany przez specjalistów z branży spożywczej, a godłem promocyjnym wyróżniane są tylko wyroby z wysokimi notami. Tym program „Doceń polskie” różni się od inicjatyw, w których nagrody przyznaje się automatycznie wszystkim zgłaszającym się – podkreśla Marek Bielski, twórca Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”.

Marcin Stańczyk, szef kuchni z wieloletnim doświadczeniem. – Pozytywnie zaskoczyła mnie różnorodność produktów biorących udział w audycie. Równie istotne jest, że wiele z nich prezentowało wysoki poziom. Oceniając polską żywność wyłącznie na podstawie wyrobów firm zaangażowanych w program można powiedzieć, że branża idzie w bardzo dobrym kierunku – podkreślał.
Źródło: news.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *