News will be here

Największe targi offroad w Polsce – co czeka na fanów pojazdów 4×4?

W dniach 5-6 listopada 2016 roku odbędą się największe w Polsce targi pojazdów 4×4 OffRoad Poland Show. Na swoim stoisku Land Cruiser Adventure Club przygotowuje Strefę Podróżników. To tu będzie można zapoznać się z ciekawymi modelami wyprawowych Toyot i porozmawiać z ich właścicielami.

Już w najbliższy weekend na halach wystawienniczych Centrum Targowo-Kongresowego w Warszawie odbędzie się wystawa OffRoad Poland Show. Organizowana od 2012 roku impreza rok rocznie gromadzi fanów podróży oraz miłośników samochodów 4×4.

– Nasz klub zrzesza nie tylko miłośników marki Toyota, ale również motoryzacyjnych podróżników, którzy swoimi samochodami odwiedzili wiele zakątków świata. Co roku organizujemy w czerwcu ogólnopolską imprezę “Toyota Off-Road Festival”, dlatego nie mogło nas zabraknąć i w tym miejscu – mówi Michał Horodeński, jeden z liderów Land Cruiser Adventure Club – Na 300 metrach kwadratowych przygotowaliśmy dla odwiedzających Strefę Podróżników, do której zaprosiliśmy bardzo zacnych gości, m.in. Grzegorza Barana, legendę rajdów terenowych z jego rajdową ciężarówką. To prawdziwa gratka dla fanów motosportu na najwyższym poziomie.

To nie koniec atrakcji. W Strefie Podróżników swoje samochody zaprezentują między innymi:
Michał Rej (Toyota LC100) – kiedyś ścigał się w rajdach, dzisiaj ma na swoim koncie wiele dalekich i ekstremalnych wypraw. On i jego Land Cruiser pokonali między innymi Trakt Kołymski, dotarli do Kazachstanu oraz zdobyli „Mount Everest off-roadu”, czyli słynną Bajkalsko-Amurską Magistralę Kolejową (BAM) z Siewierobajkalska do Tyndy.

Piotr Kulczyna (Toyota BJ45) – z zamiłowania podróżnik, a od niedawna również pisarz. W Strefie Podróżników zaprezentuje nie tylko swoją klasyczną Toyotę, która od początku towarzyszy mu w wyprawach, ale przede wszystkim swoją nową książkę pt. „Droga na Wschód”. Autor opisuje swoją wyprawę z synem do dalekiej Mongolii i Syberii – ponad 21 tys. kilometrów przemierzonych w 6 tygodni 30-letnią terenową Toyotą.

Roman Wasik (Toyota Hilux Kronos V8) – organizator szkoleń, prezentacji i spotkań integracyjnych oraz właściciel Toyoty zbudowanej specjalnie dla Adama Małysza, na której zawodnik trenował przed startami na Dakar 2014.
Tomasz Piwowarski (Toyota LC100) – zbudował swój samochód, aby zrealizować marzenie podróży do kraju, z którego pochodził jego pies rasy Shiba Inu i tym samym uhonorować pamięć po towarzyszącym mu w wyprawach do Malezji, Tajlandii i Egiptu przyjacielu. Jego Toyota została nie tylko zmodyfikowana, ale również doposażona w przyczepkę z namiotem i wyposażaniem kuchni.

Roman Piotrowski (Toyota Hilux) – podróżnik, który pisze o swoim samochodzie – „jest to skromny osiołek, którego używam do wszystkiego day by day od kilku lat”. To tym “osiołkiem” podróżuje po dzikich zakątkach Bałkanów i Kaukazu.

– Nasi goście nie tylko zaprezentują swoje zmodyfikowane Toyoty, ale również odpowiedzą na każde pytanie związane z przygotowaniem samochodu do wielotygodniowej podróży. Będzie to więc doskonała okazja do zdobycia wiedzy niezbędnej do ewentualnych wypraw lub zarażenie się, na co liczymy, naszą pasją – dodaje Michał Horodeński z Land Cruiser Adventures Club.

Na OffRoad Poland Show będzie można nie tylko zapoznać się z najnowszymi modelami 4×4, swoją ofertę zaprezentują również warsztaty, sklepy specjalistyczne, dystrybutorzy części i akcesoriów oraz firmy organizujące szkolenia i wyprawy terenowe.
Źródło: news.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *