News will be here

W mieszkaniu jak w lesie

Zieleń we wnętrzach ma na nas bardzo pozytywny wpływ. Oczyszcza powietrze, wspiera kreatywność oraz poprawia nasze samopoczucie. Święta, były dobrym momentem na wprowadzenie natury do naszych czterech kątów. Ela Malita z Malita Just Wood podpowiada co zrobić, aby zieloność zagościła w naszym domu na dłużej.

Natura w mieszkaniu przez cały rok

Przy okazji świąt, każdy chciał mieć w domu żywe drzewko, a to spory, jednorazowy wydatek. Choinka, stojąc w zamkniętym pomieszczeniu, szybko traci swoje walory estetyczne. Zaczyna gubić igły lub po prostu usycha. Alternatywą dla żywego drzewka może być mech, który możemy wykorzystać również do zaaranżowania świątecznych dekoracji. Jest to nowy trend na polskim rynku, który zyskuje coraz więcej zwolenników. Najwięcej sympatyków ma wśród osób, które nie mają „ręki” do roślin.

„Mech jest niekonwencjonalnym podejściem do zieleni we wnętrzach. Nie wymaga specjalnej pielęgnacji, a dzięki wilgotności powietrza w danym pomieszczeniu wygląda świeżo przez bardzo długi czas, pozytywnie wpływając na nasze samopoczucie. Dlatego często korzystamy z niego przy tworzeniu naszych produktów, a stolik Moss, którego elementem jest właśnie mech, to najpopularniejszy mebel w naszej ofercie.” – mówi Ela Malita, właścicielka firmy Malita Just Wood, produkującej ręcznie wyrabiane stoły.

Eko jest trendy

Świadomość ekologiczna wśród klientów jest coraz większa. W szczególności młoda „Generacja Y” jest w stanie zapłacić więcej za produkt, jeśli jest on ekologiczny. Idealnym przykładem takiego produktu, może być właśnie ręcznie wykonany stół.

„Wielką zaletą takiego stołu lub stolika jest to, że klient ma wpływ na wygląd i kształt każdego jego elementu. Może wybrać produkt całkowicie wykonany z drewna, z dodatkiem mchu lub np. żywicy, który wykańczany jest przy użyciu ekologicznych wosków i olei. Przy odrobinie naszej pracy posłuży nam przez wiele lat, ciesząc oko wszystkich domowników i gości.” – mówi Ela Malita.

Dodatkowo jeśli chcielibyśmy mieć w domu trochę natury, może ona być w kilku kolorach. Mech można wybarwić na jeden z dziewięciu kolorów: srebrny, żółty, niebieski, szary, czerwony, jasno zielony, morski, czarny czy granatowy. Poprzez odpowiedni dobór drewna, nóg oraz mchu, można otrzymać produkt, który idealnie wkomponuje się zarówno w surowe wnętrza skandynawskie, słoneczne prowansalskie, kolorowe retro czy klasyczne.

Kolor zielony wpływa kojąco na nasz organizm. Działa uspokajająco, pozwalając oderwać się od codziennych spraw, dlatego warto otaczać się jak największą ilością tego koloru. Mech nie wymaga pielęgnacji, a będąc częścią dekoracji pięknego drewnianego stołu, będzie cieszył nasze oko przez długi czas, wzbudzając podziw u naszych gości.
źródło: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *