News will be here

Podłoga jest ważnym fundamentem wnętrza

W niektórych kulturach pierwszy dzień wiosny to także początek Nowego Roku. To czas odrodzenia, zarówno dla ciała, jak i dla ducha. To również doskonały moment na wprowadzenie zmian w domu. Jak wiadomo uczucie komfortu we własnych czterech kątach ma ogromny wpływ na nastrój i samopoczucie. Czas zatem przebudzić się z zimowego snu i odświeżyć mieszkanie.
Wraz z rozkwitającą przyrodą czujemy potrzebę wprowadzenia jakiś zmian w swoim życiu. Fizycznie, jak i psychicznie, wkraczamy w zupełnie nowy okres roku, w którym kluczową rolę odrywają radość i energia. Wiosna wysyła sygnał do zadbania o siebie i własny dom.

Nowy początek

Wiosna to naturalny nowy początek w świecie przyrody, ale także okres otwierający nowe możliwości w naszym życiu. Po szaleństwach karnawału i kilku dodatkowych kilogramach wokół bioder; chłodnych, krótkich dniach i nawracających przeziębieniach, można nareszcie stawić nieco odważniejsze kroki w nowy rok. Ośrodki sportowe i kluby fitness znów wypełniają się po brzegi amatorami aktywnego stylu życia, zaczynamy myśleć o sezonie plażowym, a ciężkie potrawy zastępowane są sałatkami i zdrowymi sokami. Można powiedzieć, że przechodzimy przez wiosenny detoks.

To samo może tyczyć się Twojego wnętrza!
Uczucie wiosny dzięki drewnianym elementom wystroju
Zima spowalnia nasz zegar biologiczny i rozleniwia. Dopiero nadejście wiosny skłania nas do działania – także w kwestii odmiany własnych czterech kątów. W pierwszej kolejności znikają
z sofy wełniane koce. W ich miejsce pojawiają się jaskrawe pledy i kolorowe poduszki. Nową energie wprowadza również nasycona kolorystyka szklanych i ceramicznych dodatków.
Wiosna to także idealny czas na przeprowadzenie remontu i wykończenie wnętrza w modny i praktyczny sposób. Wybierając nową kolorystykę zwróć uwagę na ziemiste, ciemniejsze odcienie.

Sięgnij po eleganckie tkaniny, takie jak welur i aksamit. Osoby preferujące słoneczne wnętrza, powinny wyobrazić się w jaskrawych, kolorowych wnętrzach. Dobrym przykładem jest styl Memphis – trend, w którym śmiałe kolory i odważne kształty ożywiają przestrzeń w bardzo wyjątkowy sposób. Stwórz wnętrze, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania i równocześnie będzie pasować do Twojej osobowości – dzięki temu poczujesz się prawdziwie u siebie.
Małe zmiany w wystroju są najlepszym sposobem, by nawiązać do aktualnej pory roku. Można pokusić się o zastosowanie drewnianych elementów, które wprowadzą do Twoich wnętrz elementy natury. Warto również podkreślić, że podstawą każdego wnętrza jest podłoga drewniana lub idealnie odwzorowująca naturalny materiał.

Wybór właściwej podłogi
Podłoga stanowi o charakterze wnętrza. Cały wystrój domu opiera się właśnie na niej – dosłownie, jak i w przenośni. Jeśli liczysz na “efekt wow”, zacznij od podstawy. Jaka podłoga będzie idealnie pasować do Twojego wnętrza? To trudny wybór, ale jesteśmy skłonni Ci w nim pomóc.

Naturalnie czy imitacja?
Parkiet pozostaje dość oczywistym wyborem: zapach drewna, naturalny w dotyku i gwarancja najwyższej jakości… Swego rodzaju nostalgia i rodzaj miłości od pierwszego wejrzenia sprawiają, że tak wiele osób decyduje się właśnie na ten wybór.
Podłoga z litego drewna jest imponująca, ale nie zawsze najbardziej praktyczna. Wielowarstwowy parkiet z Quick-Step stanowi doskonałą alternatywę – to 100% drewna i niezwykła stabilność. Skład deski podłogowej (czyli kilku warstw litego drewna z podkładem z forniru świerkowego) zabezpiecza podłogę przed wypaczeniem na skutek zwiększonej wilgotności. Produkt pozostaje trwały dzięki najwyższej autentyczności i rzemiosłu, które stoją za procesem produkcji.

Imitacje nie są jednak gorsze: takie podłogi wyglądają dziś bardzo realistycznie. Wygląd i uczucie prawdziwego drewna lub kamienia jest bezproblemowo łączone z zaletami laminatu i winylu. Każdy, kto marzy o podłodze, która jest odporna na zużycia, a przy tym wodoodporna, znajdzie coś dla siebie w obu przypadkach.
Wygląd: duże lub małe panele

Każde pomieszczenie w domu jest inne. Istnieje zatem wiele czynników, które należy uwzględnić wybierając właściwą podłogę. Nawet kształt i ułożenie paneli może okazać się kluczowe, gdyż istotnie wpływają one na kształtowanie przestrzeni.

Jeśli Twoim zamiarem jest poszerzyć długą i wąska przestrzeń, ułóż deski po szerokości. Z kolei montaż paneli podłogowych wzdłuż stworzy odczucie głębi. Krótkie deski zdziałają cuda w przypadku niewielkiego pokoju. Ponieważ potrzeba ich więcej, aby wypełnić cały obszar, tworzą one iluzję przestrzeni. Barwione deski z dużą ilością sęków i o wielu odcieniach sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach; w tych większych wydadzą się z kolei niezwykle intensywne. Jeśli pomieszczenie jest duże, wybierz długie i szerokie panele. Najlepiej sprawdzą się te w style vintage, gdyż to one czynią wnętrza luksusowymi.

W gotowości na nowy sezon
Podłoga jest ważnym fundamentem Twojego wnętrza. Wybór właściwej nie jest łatwym zadaniem. Właśnie dlatego firma Quick-Step opracowała narzędzie FloorExplorer, dzięki któremu w trzech prostych krokach możesz dowiedzieć się, które podłogi i który styl wnętrz pasują do Twojej osobowości i odpowiadają Twojemu gustowi. Rozpocznij przygotowania do wiosny sprawdzając dostępne możliwości online już teraz!
źródło: nowickipr.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *