News will be here

Wielka Gala Liderzy Świata Energii i Produkcji

5 kwietnia 2017 r. o godz. 19:00 w Hotelu Westin w Warszawie, odbyła się Wielka Gala Liderzy Świata Energii i Produkcji. Wydarzenie poprowadził Marcin Prokop. Nagrody przyznano w konkursach „Liderzy Świata Energii” i „Liderzy Świata Produkcji”.

„Liderzy Świata Energii”

• Producent Roku – Firma ENERGA – W 2016 roku Energa przeszła reorganizację. W ramach nowej struktury spółki córki będą podlegać bezpośrednio jednostce dominującej. Zmniejszenie ich liczby będzie skutkować odpowiednią redukcją zarządów i rad nadzorczych. Skróci to ścieżkę decyzyjną, szczególnie istotną w przypadku dwóch dużych inwestycji, które Energa przygotowuje: budowy Ostrołęki C oraz elektrowni wodnej na drugim stopniu na Wiśle. W zakładanym modelu Energa będzie odpowiedzialna za realizację spójnej polityki innowacyjności w całej grupie, zgodnie z możliwościami pojawiającymi się w otoczeniu rynkowym. W obszarze wytwarzania, spółki zarządzające aktywami konwencjonalnymi, kogeneracyjnymi oraz jednostki odpowiadające za odnawialne źródła energii zostaną zintegrowane w ramach głównej struktury, odrębnym podmiotem pozostanie spółka serwisowa.

Nagrodę odebrał Pan Jacek Kościelniak, Wiceprezes Zarządu grupy Energa.

• Handlowiec Roku – TAURON Polska Energia – Za innowacyjny program Pilot Maker, pierwsze przedsięwzięcie o charakterze akceleratora start-upów w krajowym sektorze elektroenergetycznym. Program uzyskał niespełna sześciomilionowe dofinansowanie w ramach konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – Scale Up. Założeniem funkcjonowania akceleratora jest połączenie potencjału Start-upów z infrastrukturą, doświadczeniem i zasobami dużych przedsiębiorstw, w tym przypadku TAURON PE S.A.

Nagrodę odebrał Pan Filip Grzegorczyk, Prezes Zarządu, TAURON PE S.A.

• Dostawca Rozwiązań dla Sektora – Microsoft – Dostawca rozwiązań ICT dla sektora Utilities wspierających Tranasformację Cyfrową w całym łańcuchu wartości. Microsoft i Partnerzy oferują najbardziej kompleksowe i innowacyjne rozwiązania dla branży energetycznej przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa przetwarzania danych. Microsoft to zespół to 100+ specjalistów rynku utilities na całym świecie. To najbardziej rozbudowany eosystem Partnerów Krajowych i globalnych. Producent urządzeń, systemów operacyjnych, baz danych, rozwiązań biznesowych. To dostawca infrastruktury w chmurze i usług Saas. Firma Microsoft pomaga ludziom i firmom na całym świecie realizować w pełni swój potencjał: podnieść produktywność pracowników, zwiększyć efektywność procesów biznesowych, zbudować innowacyjne usługi Saas.

Nagrodę odebrał Pan Dariusz Piotrowski, Członek Zarządu Microsoft.

• Innowacja Roku – Energia dla Firm – Za nowy produkt We Energy, który pozwala w dużym stopniu uniezależnić się od dostawy energii elektrycznej z sieci, co chroni Klientów przed ograniczeniami w dostawie energii spowodowanymi stopniami zasilania oraz umożliwia rozwój biznesu pomimo ograniczeń lokalnej sieci energetycznej. Wielkość instalacji fotowoltaicznej jest dobierana do indywidualnego profilu zużycia energii przez Klienta.

Nagrodę odebrał Pan Wojciech Pomykała, Prezes Zarządu, Energia dla Firm

• Społeczna Odpowiedzialność Biznesu – Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza – Za wspomaganie weteranów powstania warszawskiego, którzy zostali objęci programem „Rachunek Wdzięczności PGNiG”, przewidującym dofinansowania do opłat za gaz.

Nagrodę odebrała Przedstawiciel Fundacji, Mateusz Dziób

• Człowiek Roku – Krzysztof Tchórzewski, Minister Energii – Za budowę silnego Ministerstwa Energii, będącego gwarancją bezpieczeństwa energetyczne naszego kraju Za sprawną i konsekwentną reformę górnictwa kamiennego oraz konstruktywny dialog ze stroną społeczną Za skuteczne negocjacje z inwestorami i wierzycielami Kompanii Węglowej, których efektem było powołanie do życia Polskiej Grupy Górniczej, największej w Unii Europejskiej spółki węglowej Za podjęcie działań restrukturyzacyjnych w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, których konsekwencją był sukces spółki na giełdzie Za działania, które doprowadziły do notyfikacji przez Komisje Europejską programu pomocowego dla górnictwa i pozyskania na ten cel 8 miliardów złotych.
Pan Minister osobiście odebrał nagrodę

„Liderzy Świata Produkcji”

• Firma Produkcyjna Roku 2016 – Seco/Warwic – to firma która wdraża rozwiązania IT ze światowej półki, dzięki czemu nie konkuruje ceną, ale najnowszymi technologiami do obróbki cieplnej metali. Wprowadzenie wirtualnych technologii do przemysłu to nowość a do przemysłu ciężkiego, to ewenement. Dziś z rozwiązań SECO/WARWICK korzystają potentaci rynku samochodowego, lotniczego, zbrojeniowego oraz każdej innej branży wykorzystującej procesy obróbki cieplnej.

Nagrodę odebrała Pani Katarzyna Sawka, Globalny Dyrektor Marketingu Grupy SECO.

• Dostawca Roku 2016 – GRUPA APA – 15 lat doświadczenia, setki udanych wdrożeń i projektów dla instytucji i zakładów przemysłowych na całym świecie uczyniły Apa Group liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej. Zespół wykwalifikowanych specjalistów oraz szeroki zakres kompetencji sprawia, że Apa Group opracowuje technologie skutecznie usprawniające procesy produkcyjne znacznie wpływając na rozwój innowacyjności polskiego sektora przemysłowego.

Nagrodę odebrał Pan Artur Pollak, Prezes Zarządu, Grupa APA

• CSR – Społeczna Odpowiedzialność Biznesu 2016 – SITECH -Społeczna odpowiedzialność w SITECH to ważny element strategii i kod genetyczny firmy. SITECH przyczynia się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju poprzez odpowiedzialność względem pracowników, klienta, społeczności lokalnej i środowiska. SITECH zapewnia atrakcyjne i bezpieczne warunki pracy, dbając jednocześnie o rozwój pracowników i oferując bogaty pakiet świadczeń finansowych. Angażuje się w działania na rzecz społeczności lokalnej i prowadzi aktywną politykę proekologiczną. Zaawansowane technologicznie procesy w SITECH zapewniają najwyższą jakość oferowanych produktów.

Nagrodę odebrał Pan Adam Holewa, Dyrektor Zarządzający do Spraw Technicznych, SITECH

• Człowiek Roku – Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu URSUS – Do sukcesów Prezesa Karola Zarajczyka zaliczyć można wskrzeszenie słynnej polskiej marki URSUS. Jego determinacja przy odbudowie polskiej legendy przyczyniła się do szybkiego rozwoju firmy, licznych wyróżnień oraz nagród.
źródło: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *