News will be here

Smartfon dedykowany placówkom medycznym

Firma Ascom, globalny lider w zakresie dostarczania nowoczesnych rozwiązań odpowiadających za zintegrowany obieg informacji oraz komunikację głosową na potrzeby szpitali i obiektów przemysłowych, wprowadza na rynek smartfon nowej generacji – Ascom Myco 2 – dedykowany głównie personelowi medycznemu.

– Platforma Ascom Healthcare to wyjątkowo mocne i kompleksowe połączenie inteligentnego oprogramowania i urządzeń usprawniających pracę placówek medycznych – powiedział CEO firmy Ascom, Holger Cordes. Personel medyczny może bez problemu nawiązać połączenie z urządzeniami medycznymi, systemami informacji szpitalnej, laboratoriami, systemami przywołania pielęgniarek oraz innymi kanałami komunikacji i infrastruktury IT oraz uzyskać z nich niezbędne informacje. Jest to znaczący krok w kierunku wypełnienia luk informacyjnych, które utrudniają pracę szpitali na całym świecie.”

W momencie wprowadzenia na rynek w 2015 roku, Ascom Myco był pierwszym na świecie smartfonem zaprojektowanym z myślą o służbie zdrowia. – Ascom Myco zrodził się z naszego ogromnego doświadczenia w zakresie komunikacji dedykowanej rynkowi medycznemu – skomentował wiceprezes marketingu, Francis Schmeer – Ponad 100 000 wdrożeń różnych rozwiązań z naszego portfolio na całym świecie sprawia, że posiadamy wyjątkowe kwalifikacje do tego, by dokonywać ulepszeń w organizacji pracy placówek medycznych.

Nasza platforma HealthCare – dodaje Schmeer – wraz z nowym smartfonem medycznym Ascom Myco 2, wprowadza ulepszenia, które pomogą zarówno w prostych czynnościach jak np. spełnienie prośby pacjenta o przyniesienie koca, jak i w momentach krytycznych, automatycznie powiadamiając zespół o konieczności reagowania na zagrożenie życia.
Ascom Myco 2 oferuje nowe możliwości dzięki technologii NFC i IR (podczerwień). Umożliwia szybkie aktualizowanie danych „tag-and-go” i udostępnianie ich pomiędzy urządzeniami. Posiada również funkcjonalność „obecność pielęgniarki”, która automatycznie rejestruje interakcje personelu z pacjentami. Ascom Myco 2 działa na systemie operacyjnym Android 5.1 Lollipop oraz jest dostępny w certyfikowanej przez Google wersji z dostępem do aplikacji Google Play.

– Placówki takie jak Humber River Hospital w Kanadzie czy szpital w Kuopio w Finlandii postanowiły zaufać Ascom Myco, aby zapewnić personelowi lepszy kontakt z pacjentami oraz dostęp wszystkich potrzebnych informacji, ograniczając do minimum działania administracyjne, by jak najwięcej czasu poświęcać opiece nad pacjentami. – powiedział Tim Whelehan, dyrektor Ascom w Ameryce Północnej
Ascom ma nadzieję, że nowa wersja smartfona medycznego Myco 2 równie dobrze przyjmie się wśród polskiej służby zdrowia. W Polsce dodatkowych informacji w tym zakresie udziela oficjalny dystrybutor – firma KONTEL.
źródlo: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *