News will be here

Jak zastąpić sformułowanie „zostałem zwolniony”?

Unikaj na rozmowie kwalifikacyjnej zwrotu „zostałem zwolniony”.  Nikt nie lubi kiepskich pracowników. Jeśli nawet słabo się starałeś i nie  bardzo Ci szło w poprzedniej pracy to użyj innych sformułowań:

„Firma w związku ze zmianami organizacyjnymi dokonała zwolnień kilku pracowników” – to często się zdarza i brzmi wiarygodnie.

„Firma zaczęła ograniczać koszty i zmniejszyła ilość pracowników” –  w wyniku cięć budżetowych Ty także byłeś w tej grupie – przedsiębiorstwa często stosują taką taktykę. Zanim jednak się posłużysz takim sformułowaniem upewnij się, czy na Twoim miejscu ktoś inny pracuje.

„Firma przechodzi restrukturyzację” – nastąpiły zmiany obowiązków lub zasady zatrudniania. Być może zdarzały się takie sytuacje u poprzedniego pracodawcy i potwierdzi się Twoja wersja.

„Miałeś inną wizję rozwoju firmy”

„Stanowisko nie dawało Ci możliwości rozwoju”

„Na wykonywanym stanowisku chciałeś zajmować się …. i nie miałeś takiej możliwości”

Powodów może być dużo więcej, ale nigdy nie krytykuj poprzedniego pracodawcy. To jest zawsze źle odbierane podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Istnieje obawa, że kiedyś możesz to samo opowiadać o firmie, do której  teraz starasz się o pracę. Zawsze uważaj co mówisz. Ułóż sobie pewien scenariusz rozmowy, gdyż Rekruter może zadać kilka dodatkowych pytań. Odpowiadaj płynnie i pokaż, że jesteś odpowiednią osobą na wybrane stanowisko.
SK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *