News will be here

Pielęgnacja dłoni

O tym, że nasza cera wymaga pielęgnacji nie trzeba nikogo przekonywać. Należy pamiętać jednak, że nie tylko twarz, ale też dłonie potrzebują zabiegów.  Skóra bowiem w tym miejscu jeszcze szybciej się starzeje.  Warto sięgnąć po domowe sposoby pielęgnacyjne jak np. oliwa z oliwek lub robić własne kremy z dodatkiem ziół.

Skóra naszych dłoni szybciej i łatwiej ulega przesuszaniu i starzeniu. Dzieje się tak, ponieważ zawiera mniej gruczołów łojowych i tkanki tłuszczonej w porównaniu do innym części ciała. Dodatkowo często narażona jest na szkodliwe działanie detergentów i czynników zewnętrznych takich jak zimno.

Wieczorny domowy zabieg z oliwy z oliwek
Gazę namoczyć w oliwie z oliwek i owinąć nić nią dłonie. Zabieg powtarzać tak długo aż skóra będzie gładka.

Zabiegi kosmetyczne
Oprócz domowych sposobów pielęgnacji dłoni można skorzystać z proponowanych w gabinetach kosmetycznych. Jednym z nich jest zabieg parafinowy. Sprawia on, że skóra dłoni staje się odżywiona, gładka i kompleksowo ochroniona. Inny to zabieg White SPA – wzbogacony kwasem hialuronowym, kwasem mlekowym oraz masłem shea. Ich zadaniem jest odbudowanie warstwy ochronnej naskórka i uelastycznienie jej – kosmetyczka Anna Kowalska.
źródło:newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *