News will be here

Sposób na odzyskanie zdrowego wyglądu cery

Jesteś zapominalska, a Twoja pielęgnacja codziennie ogranicza się jedynie do zmycia makijażu to pamiętaj, że nie pozostanie to bez echa. Szczególnie po zimie, kiedy na twarzy twarzy są jeszcze bardziej widoczne niedoskonałości, jest poszarzała, przesuszona oraz pozbawiona blasku. Jak pomóc cerze odzyskać zdrowy wygląd?

Oto podpowiedź:
Oczyszczaj skórę
Na skórze twarzy codziennie osadzają się zanieczyszczenia – kurz, nadmiar sebum, makijaż. Dlatego zawsze należy pamiętać o starannym oczyszczeniu, które jest podstawą pielęgnacji. Najważniejsze jest przede wszystkim dokładne zmycie makijażu, szybkim i łatwym sposobem na dokonanie tego jest zastosowanie płynu micelarnego, który usunie make-up z całej twarzy (czoło, oczy, usta) dzięki technologii miceli, przyciągających zanieczyszczenia jak magnes. Jeśli jesteś zwolenniczką stosowania żelu myjącego użyj takiego, który dodatkowo odżywi, zregeneruje i ukoi Twoją delikatną skórę. Przy oczyszczaniu sprawdzą się również kosmetyki wielozadaniowe, które jednocześnie usuną zanieczyszczenia i zadziałają złuszczająco, usuwając poszarzałe komórki i sprawiając, że skóra odzyska pełnię blasku.

Codzienny peeling
Peeling ma za zadanie złuszczyć martwy naskórek i dogłębnie oczyścić, dzięki czemu substancje zawarte w produktach pielęgnacyjnych szybciej się wchłoną i skuteczniej zadziałają, a skóra odzyska zdrowy i promienny wygląd. Warto sięgnąć po takie preparaty, które wygładzają i wyraźnie redukują zaskórniki lub dodatkowo działają przeciwstarzeniowo.

Tonizacja
Często pomijany element pielęgnacji, jednak bardzo ważny, gdyż pomaga przywrócić skórze jej naturalny odczyn PH, którego często pozbawiają jej kosmetyki oczyszczające. Dodatkowo dzięki tonizacji skóra staje się nawilżona i bardziej elastyczna. Dla posiadaczek cery
z niedoskonałościami polecane są toniki matujące, które absorbują nadmiar sebum i regulują jego produkcję.

Nawilżanie skóry
Skóra codziennie narażona jest na niekorzystne warunki zewnętrzne, zimą są to nagrzane pomieszczenia latem upalne dni i suche powietrze. Dodatkowo złe nawyki żywieniowe, upływający czas, czy palenie papierosów wpływają negatywnie na poziom nawilżenia skóry, tak bardzo istotny w zapewnieniu jej długotrwałego idealnego wyglądu i elastyczności. Ważne jest zastosowanie w tym przypadku kosmetyków zawierających kwas hialuronowy, który poprawia elastyczność i jędrność oraz zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia. Nie możemy zapominać dodatkowo o zapewnieniu nawilżenia od środka.

Każdy dorosły człowiek powinien wypijać między 1,5 a 2 litry płynów na dobę, dlatego warto wyrobić sobie nawyk regularnego picia wody. Można mieć ją zawsze pod ręką stawiając na biurku karafkę z wodą, albo po prostu inwestując w poręczną butelkę filtrującą, która zmieści się do damskiej torebki.

Nie zwlekaj i zadbaj o swoją cerę. Będziesz się dłużej cieszyła jej zdrowym i ładnym wyglądem.
źródło: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *