News will be here

Rusza konkurs dla szkół – #OSEWyzwanie

W konkursie #OSEWyzwanie można zdobyć 800 mobilnych pracowni multimedialnych z których każda składająca się z 16 laptopów. Zadanie konkursowe jest bardzo proste.
#OSEWyzwanie jest konkursem dla szkół, organizowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK. Przyjmowanie zgłoszeń rusza dziś 19 sierpnia. Prace konkursowe można składać do 16 września.

Konkurs jest adresowany do wszystkich szkół w Polsce z miejscowości do 50 tysięcy mieszkańców. Jest o co walczyć. Do wygrania – 800 mobilnych pracowni komputerowych – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – A to nie wszystko, co można zdobyć biorąc udział w naszym konkursie. Szkoły, które podejmą #OSEWyzwanie zagwarantują sobie także dostęp do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego Internetu, a ich uczniowie będą mogli korzystać z mLegitymacji – dodaje szef Ministerstwa Cyfryzacji.

Zadanie konkursowe jest bardzo proste. Należy::
Zgłosić szkołę do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna.
Przygotować i wysłać pracę konkursową – przygotowane przez uczniów plakaty pt. „Smart Szkoła”.

Dodatkowo można zgłosić inicjatywę w ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania (#CodeWeek2019) oraz nauczyciela do OSEHero.

Szczegółowe informacje oraz formularz można znaleźć na stronie: www.konkurs.ose.gov.pl

Konkurs #OSEWyzwanie jest realizowany w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) dającego szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu. W tym roku szerokopasmowy dostęp do sieci ma już 12 tysięcy placówek (czyli niemal połowa). Trzy tysiące szkół korzysta z usług OSE.

Naszym celem jest podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, ale przede wszystkim umożliwienie szkołom szerokopasmowego dostępu do bezpiecznego Internetu – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Konkurs #OSEWyzwanie to kolejna inicjatywa, która przybliża nas do realizacji tego celu – dodaje szef MC.
źródło: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *