Dzieła znanych artystów na Targach Sztuki Dostępnej w Warszawie

Na listopadowych Targach Sztuki Dostępnej można będzie kupić oryginalne dzieło znanego artysty w cenie nie przekraczającej 5 tys. zł. Zostanie wystawionych do sprzedaży tysiące dobrych i niedrogich dzieł sztuki, wśród nich prawdziwe perełki, od których można zacząć budować własną kolekcję.
Targi Sztuki Dostępnej – jedyne w Polsce profesjonalne targi sztuki z limitem ceny. Żadne z oferowanych tu dzieł nie może kosztować więcej niż 5 tys. zł. To już drugie w tym roku takie Targi. Pierwsze  odbyły się na początku marca w Warszawie i przyciągnęły ponad 3 500 gości. Skala transakcji była imponująca: w ciągu dwóch dni sprzedano w sumie około 900 dzieł sztuki!

Targi Sztuki Dostępnej odbędą się w dniach 16 i 17 listopada 2019 roku ul. Młocińska 5/7 budynek BABKA do wynajęcia w Warszawie. 

Swoją ofertę zaprezentują zarówno galerie, jak i artyści indywidualni. Pokazane zostaną różne gatunki sztuki współczesnej: od malarstwa, grafiki, po rzeźbę i fotografię artystyczną. W trosce o odpowiedni poziom artystyczny wydarzenia organizatorki wprowadziły selekcję wystawców. Zobaczymy dzieła twórców z różnych pokoleń, w tym pojedyncze prace (głównie na papierze) artystów wybitnych i wysoko notowanych na polskim rynku sztuki.

Kolekcjonerskie perełki będą sprzedawane w cenach nie przekraczających 5 tys. zł.Galeria Artemis z Krakowa zaproponuje oryginalne prace na papierze m.in. Edwarda Dwurnika, Franciszka Starowiejskiego, Jerzego Nowosielskiego, Franciszka Maśluszczaka. Na stoisku warszawskiej Galerii Grafiki i Plakatu będzie można kupić znakomity portret Picassa autorstwa Jana Młodożeńca. Częstochowska galeria Kolory wystawi na sprzedaż rysunek Rafała Olbińskiego oraz kilka prac Tomasza Sętowskiego. Foksal 17zaoferuje trzy grafiki sygnowane (!) przez Zdzisława Beksińskiego. Nie zabraknie oczywiście „światowych” nazwisk. Specjalizująca się w nurcie street art galeria Brain Damagez Lublina zapowiada sprzedaż rzeźby zlimitowanej edycji autorstwa artysty znanego jako KAWS orazwysokiej jakości grafikę Banksy’ego.

Mecenasem drugiej edycji Targów jest Allegro, które tuż przed wydarzeniem – w dniach od 7 do 14 listopada – pod adresem https://allegro.pl/zobacz/strefa-kolekcjonerauruchomi specjalną, internetową akcję sprzedaży niedrogich dzieł sztuki. Klienci znajdą tam także prace oferowane przez wystawców Targów. Będą je mogli kupić online i np. odebrać na Targach. Zakupów będzie mógł dokonać każdy klient Allegro, nawet jeśli nie zdoła dotrzeć na listopadowe wydarzenie. Natomiast wszyscy odwiedzający Targi goście będą mogli odpocząć i napić się kawy w strefie Allegro zaaranżowanej w przestrzenni wystawienniczej.

Ponownie ważną częścią wydarzenia będzie program edukacyjny. W kameralnej sali wykładowej w czasie imprezy odbywać się będą otwarte Spotkania Artystyczne. Eksperci tłumaczyć będą podstawowe zagadnienia dotyczące sztuki współczesnej, w tym również podstawowe zagadnienia związane z inwestowaniem w sztukę. Dowiemy się na przykład, czym różnią się od siebie różne rodzaje grafiki, jak określa się wartość fotografii kolekcjonerskiej, gdzie i jak kupować dzieła sztuki, aby być pewnym ich wartości artystycznej.

Drugą edycję wydarzenia cechować ma większy rozmach: będzie więcej galerii, więcej artystów i więcej miejsca na ekspozycję ich prac. Na potrzeby imprezy budynek zostanie dodatkowo „rozbudowany”, dzięki temu nastąpi znaczne powiększenie przestrzeni wystawienniczej.

Godziny otwarcia targów: sobota 10.00 -19.00, niedziela od 10.00-20.00. Cena biletów dostępnych online: 15 zł, w kasie przy wejściu: 20 zł. Bilety na stronie http://www.targisztukidostepnej.pl – pod wydarzeniem na FB: Targi Sztuki Dostępnej Jesień 2019, w salonach Empik, na empikbilety.pl i w aplikacji going.

Od września działa stacjonarna Galeria i Biuro Targów Sztuki Dostępnej w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Można tu zasięgnąć wszystkich informacji na temat Targów oraz nawiązać kontakt z artystami i galeriami biorącymi w nich udział. Można też kupić dobre dzieło sztuki w cenie do 5 tys. zł.
Karolina Jędryszek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *