News will be here

26 stycznia – koncert – Urodziny Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

26 stycznia o godz.: 17:00 w Warszawie odbędzie się koncert – „Urodziny Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”.  Będzie to nowa i poruszająca swą prostotą oraz bezpretensjonalnością, interpretacja poezji wieszcza wojennego. Wykonawcą jej będzie Sławomir Zygmunt: śpiew, gitara, harmonijka ustna oraz Krzysztof Domański – gitara. W czasie występu usłyszymy – utwory z płyty:  „Z wiatrem” (17 wierszy z przepiękną muzyką). Album wydany został przez Polskie Radio, a patronat objęło Muzeum Powstania Warszawskiego i Pierwszy Program Polskiego Radia.

Język poezji Baczyńskiego jest uniwersalny, po ponad 70 latach brzmi oryginalnie i nowocześnie. Wiersze polskiego znakomitego poety pokazują, że słowa znane nam wszystkim, użyte świadomie i precyzyjnie oraz z wyobraźnią, tworzą obrazy niezwykłe i poruszające. Pomagają nazwać i pokazać innym złożone przeżycia i emocje. Bo przecież każdy doświadcza życia inaczej. Wojna może zalać wściekłością i rozpaczą. Albo zbudować poczucie obowiązku i pokory wobec historii, która w dużym stopniu determinuje nasz los, wzmocnić poczucie słuszności wartości, przy których obstajemy i nadzieję, że nasze poświęcenie nie pójdzie na marne. Taki był właśnie Krzysztof Kamil Baczyński” – Sławomir Zygmunt.

Ten wyjątkowy koncert odbędzie się 26 stycznia 2020 r. godz.: 17:00.
Warszawa, Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B
Bilety dostępne on-line na Evenea oraz stacjonarnie godzinę przed wydarzeniem (KASA BILETOWA w recepcji w wejściu B)
Bilety – 25 zł – 30 zł
Szczegóły na stronie: http://dobremiejsce.org/

Kim jest Sławomir Zygmunt?
Absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego jest muzykiem, dziennikarzem i producentem. W latach 80. związany był ze słynnym klubem Hybrydy. Jest autorem 6 -u płyt CD: 16 x Edward Stachura, Ballada o Kazimierzu Dolnym, Kiedy idę ulicą, Polka dyrektora – piosenki satyryczne, Elegia o chłopcu polskim, Z wiatrem, oraz dwóch kaset magnetofonowych: Śmiech do łez – kabaret FTS i Sted: opowieść-wiatr.

Utwory Sławomira Zygmunta znalazły się również na płytach: LP – Dla bliskich i dalekich oraz CD – Dobre piosenki. Edward Stachura zaśpiewany. Jako dziennikarz napisał ponad 1,5 tys. artykułów: wywiady, recenzje, reportaże. Jest autorem książek: Bruce Lee i inni. Leksykon filmów wschodnich sztuk walki, który zdobył miano bestsellera i miał już trzy wydania oraz Spotkania z…, z 60 fascynującymi wywiadami m.in. ze Zdzisławem Beksińskim, Romanem Wilhelmim, Gustawem Holoubkiem, Krzysztofem Krauze. Warszawiak, wychował się na Czerniakowie, jego dziadkowie mieszkali w tej samej kamienicy co Krzysztof Kamil Baczyński ze swoją żoną Barbarą – róg Podchorążych i Hołówki . Sławomir Zygmunt to także autor muzyki do 4 filmów dokumentalnych i oświatowych. Najnowszy film- „Ku pokrzepieniu powstańczych serc. Historia obrazu Matka Boska Armii Krajowej” oczekuje na premierę.

YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=YKg4NFHgzzM
https://www.youtube.com/watch?v=zJE188-QDAQ
Piotr Szewczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *