News will be here

Kiedy rezerwować bilety lotnicze na urlop?

Tańszych połączeń lotniczych poszukuje co czwarty podróżny z Polski. Często kupując bilety, stoimy przed dylematem –  rezerwować czy zaczekać. Jak pokazują ostatnie dane wyszukiwarki kayak.pl, decydując się na rezerwację letniego wypoczynku, na początku roku można zaoszczędzić blisko połowę ceny. Jednak, każdy kierunek rządzi się swoimi prawami.
Według wyszukiwań styczniowych tego lata najpopularniejsze będą: Nowy Jork, Luqa oraz Dubrownik. W pierwszej piątce jest też Barcelona i Lizbona. Analiza pokazuje, że w przypadku wakacji na Malcie warto wstrzymać się z zakupem lotów do wiosny, bo zaoszczędzimy ponad 25% ceny biletu. W 2019 r. średnio bilety  w styczniu i lutym kosztowały 618 zł i cena spadła do 488 zł (średnia z kwietnia i maja). Dla pozostałych miejscowości z pierwszej piątki  kierunków cieszących się popularnością, wskazana jest wcześniejsza rezerwacja, ponieważ wraz ze zbliżającymi się wakacjami, ceny mają tendencję wzrostową. Największy wzrost odnotowano w przypadku Dubrownika – aż niemal o jedną piątą wartości lotów.

Dla zapobiegliwych podróżników, którzy letni urlop chcą mieć pewny już na początku roku, najlepszym kierunkiem będzie chorwacka Pula, do której ceny zmieniają się najbardziej w zależności od miesiąca, w którym dokonujemy rezerwacji – loty do tego miasta są średnio 60% tańsze w pierwszych miesiącach roku niż na wiosnę. Około jednej czwartej ceny można zaoszczędzić także z wyprzedzeniem rezerwując loty do Florencji, Lamezii Terme i Bari oraz portugalskiego Faro czy na hiszpańską Teneryfę. Polscy podróżni, którzy planują wakacje w jednym z tych miejsc i już teraz kupią bilety lotnicze, mogą sporo zaoszczędzić – mówi Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik prasowy kayak.pl.

Ceny lotów dla spóźnialskich
Na szczęście dla osób, które z decyzją o zakupie lotów zwlekają do ostatniej chwili, są też kierunki, które lepiej rezerwować z mniejszym wyprzedzeniem. Wiosną średnie ceny lotów do chorwackiego Zadaru są średnio dwa razy niższe niż na początku roku. Na liście kierunków tańszych w opcji „last minute” znalazły się też Sardynia czy Rimini we Włoszech. Nie muszą się też martwić fani zwiedzania, którzy mają tendencję odkładać organizację wyjazdu „na później” – atrakcyjne ceny lotów będą mogli wciąż znaleźć do Wenecji, Kutaisi, Londynu czy Lwowa, oszczędzając na lotach od 34% do nawet 80%.
źródło: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *