News will be here

Odkryj swoje talenty

Każdy z nas ma jakieś talenty i powinien je odkryć. Nie musisz śpiewać, grać, tańczyć, występować w filmie czy teatrze lub pisać, żeby mówić o talentach. Człowiek otrzymuje talenty jak się rodzi, ale nie zawsze zdaje sobie sprawę z ich posiadania.
W wielu osób talenty pozostają uśpione i dopiero idąc do pracy zauważają je, ale nie zawsze wiedzą co z nimi zrobić. Masz dobrą dykcję, umiesz się wypowiadać na forum, wykorzystaj to. To samo jest z pomysłami, majsterkowaniem, błyskotliwością i innymi uzdolnieniami.

Jeśli czujesz, że coś potrafisz, rozwijaj daną dziedzinę. Zdobywaj wiedzę w tym kierunku. Dobrze jak odkryjesz talent w młodym wieku, bo masz okazję go doszlifować. Wiele ludzi mówi, że za późno odkryli swój talent, gdyby byli młodsi, to mogliby wiele osiągnąć. To nieprawda, bo nie wszyscy wynalazcy byli młodzi. Jeśli czujesz, że „coś Cię kręci”, idź w tym kierunku. Za chwilę może się okazać, że masz wiele uzdolnień, ale do tej pory o tym nie wiedziałeś.

Przykładowo umiesz sprzedawać, podsuwać pomysły firmie, w której pracujesz czy wykonywać piękną grafikę komputerową, to wielki talent. Podobnie pracując w sklepie, doradzasz klientom, masz do nich cierpliwość, umiesz słuchać, to nie jest nic innego jak talent. Praca na produkcji wymaga precyzji, szybkości i odpowiedzialności. Sprzątanie, prace remontowe, kierowanie dźwigiem itp., wymagają dokładności i cierpliwości. Mówimy na to atuty, mocne strony czy cechy charakteru, a czemu nie talenty?

Malujesz obrazy, rysujesz portrety i  chowasz wszystko do szuflady. To błąd, pokaż je ludziom, znajdź galerię, która się nimi zainteresuje. Musisz się bardziej postarać, żeby świat zobaczył Twoje prace czy nawet dzieła. Wielu wielkich artystów zostało docenionych dopiero po śmierci.  Ich obrazy są dziś warte miliony, ale niestety sami tego nie doczekali.

Pomyśl, czy masz jakieś talenty. Jeśli tak, wykorzystaj je w odpowiedni sposób. Zrób coś dla siebie. Możesz podnieść swoją stopę życiową, pracować na własny rachunek, znaleźć pracę jaką lubisz wykonywać. Nie zatrzymuj się, ale to co w Tobie się tli, rozpal i realizuj, a będziesz mieć satysfakcję i większą radość z życia. Możesz dokonać czegoś wielkiego. Nie znaczy, że zrobisz od razu oszałamiającą karierę, ale odnajdziesz właściwą drogę.
arka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *