News will be here

Pielęgnacja stóp

Stopy dźwigają codziennie cały ciężar ciała. Należy je  pielęgnować i troszczyć się o nie, chociażby dla własnego zdrowia. Wskazane jest nie tylko codzienne ich mycie, ale ćwiczenia. Stopy muszą odpoczywać.
Po całym dniu powinniśmy je wymoczyć  w ciepłej wodzie z solą, masować, pozwolić im odpocząć, a raz w tygodniu robić pedicure.

Pedicure
Małymi nożyczkami obcinamy brzegi paznokci i pilniczkiem opiłowujemy je. Cążkami wycinamy zgrubiałą skórkę wokół paznokci. Zgrubiały naskórek na piętach powinniśmy usunąć pumeksem. Po zabiegu należy stopy natłuścić kremem. Skóra na stopach po kąpieli jest elastyczna i z łatwością pozbędziemy się wszelkich niedoskonałości. Pedicure musimy robić umiejętnie, żeby nie uszkodzić paznokci i skóry.

Przykre pocenie nóg
Warto stosować kąpiel w cieplej wodzie z dodatkiem nadmanganianu potasu lub wywaru z kory dębowej.
Po wieczornych zabiegach pozwólmy stopom odpocząć. Ułóżmy nogi wyżej niż głowę. To świetny relaks dla nóg, poprawiający też krążenie krwi.

Masaż stóp
Po masażu poczujemy się dużo lepiej. Przyłóżmy się szczególnie do masowania receptorów na stopach. Każdy odpowiada za inny narząd. Jeśli coś nam dolega, powinniśmy masować receptory codziennie. Kiedy ludzie chodzili na boso, receptory masowały się automatycznie i nikt kiedyś nawet nie myślał o tym. Dziś musimy włożyć trochę wysiłku, żeby poprawić funkcjonowanie organizmu. Możemy też poprosić kogoś z domowników, żeby wymasował nam stopy.

Dla nóg, a przy tym stóp wrogiem jest nadwaga, niewłaściwe obuwie i nadmierne obciążenie. Starajmy się o ile to możliwe ulżyć im w ciągu dnia.
Zmieniajmy pozycje aby nie doprowadzić do żylaków.
Dbajmy o stopy, bo one nas niosą całe życie.
AM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *