News will be here

Praca w biurze lub w domu, plusy i minusy

Coraz większa liczba firm decyduje się na wdrożenie rozwiązania w postaci tzw. homeoffice. Oznacza to, że pracodawcy dają zatrudnianym osobom możliwość zabrania swoich codziennych obowiązków z biura do domu. Rozwiązanie to ma całkiem pokaźną listę plusów, ale posiada również poważne minusy.

Czym jest homeoffice?
System polegający na pracy z domu nazywany jest również homeoffice. W serwisie Jobsora można znaleźć sporo ogłoszeń o pracę, w których wspomina się o możliwości wykonywania swoich obowiązków pracowniczych zdalnie. Korzyści, które wynikają z takiej możliwości, są następujące:

• mobilność i pełna elastyczność,
• brak stałego nadzoru szefostwa,
• większe poczucie swobody,
• nienormowany czas na odpoczynek,
• mniejsze szanse na to, że popadnie się w rutynę,
• opcja szybszego powrotu do pracy, np. po urodzeniu dziecka.

Niestety, homeoffice to także kilka istotnych wad. Jako najważniejsze z nich należałoby wymienić choćby to, że wiele osób pracujących zdanie ma spore problemy z zarządzaniem czasem i cierpi z powodu poczucia wielu rozpraszaczy znajdujących się w domu. W konsekwencji częstym zjawiskiem jest niedotrzymanie obiecanych terminów i odczuwalny brak spełnienia zawodowego.

Czy praca w biurze jest perspektywiczna?
Tradycyjne chodzenie do biura nie traci jednak na popularności. W serwisie internetowym Jobsora można znaleźć wiele ogłoszeń o poszukiwaniu pracowników biurowych. Takie rozwiązanie dla wielu osób uchodzi za nudne, ale jednocześnie przedstawia ono tak wiele atutów, że można przymknąć oko na tę jedną wadę.

Praca w biurze to liczne perspektywy, jak choćby to, że zawsze jest szansa o obieganie się o lepsze stanowisko. Z kolei codzienne wywiązywanie się ze swoich obowiązków w określonym czasie, zazwyczaj skutkuje poczuciem bycia spełnionym pod względem zawodowym.

Jobsora — znajdź pracę już dziś
Osoby poszukujące nowego zatrudnienia powinny zapoznać się z ogłoszeniami zamieszczonymi w serwisie Jobsora https://pl.jobsora.com/ Znajdź pracę już dziś i nie zwlekaj z wysłaniem swojego CV do firm, które spełniają Twoje osobiste wymagania!
Karolina Stanek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *