News will be here

Zostań w domu. Co zrobić z wolnym czasem?

Zostań w domu to dobrze znane nam hasło w ostatnim czasie. Jeśli pracujemy, czasu wolnego mamy mniej. Kiedy firma zaprzestała lub ograniczyła działalność lub, mamy zaleconą kwarantannę, czasu jest aż nadto. Nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni. To nowa sytuacja.

Co robić w czasie wolnym?
Nie musimy bez przerwy oglądać wiadomości i seriali w TV, ale możemy zorganizować sobie czas wolny. Wielu z nas sięga po planszówki i gra z domownikami. Inni remontują mieszkania, gotują wspólnie posiłki lub planują biznes po zakończeniu pandemii.

Najważniejsze, żeby się nie zanudzić
Snucie się z kąta w kąt czy oglądanie i czytanie wiadomości, nie pozwala ani na chwilę zapomnieć o aktualnej sytuacji. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie sobie pracy w sieci. Wykorzystajmy mądrze czas np. na odpoczynek i nadrobienie zaległości. Webinary to szansa na poznanie nowych tematów biznesowych. Czat z przyjaciółmi zastąpi kontakty bezpośrednie.

Czytanie książek i ćwiczenia
Wolny czas jest okazją do czytania książek. Mamy w biblioteczce pozycje, po które możemy sięgnąć. Zazwyczaj brakuje na to czasu, a teraz mamy go zbyt dużo. Warto również zacząć ćwiczyć w salonie. To wpłynie na kondycję i pozwoli wzmocnić mięśnie. Aerobic w domu samotnie lub z domownikami to, sposób na nudę. Unikajmy jednak nadmiaru jedzenia.

Sprzątanie, odświeżanie mieszkania
Robienie porządków, to bardzo pożyteczne zajęcie. Zajmie nam sporo czasu. Mamy szansę wysprzątać mieszkanie na wiosnę. Może chcieliśmy zrobić porządki w szafach, powyrzucać niepotrzebne rzeczy, teraz jest najlepsza ku temu okazja. Możemy przemeblować mieszkanie, wytapetować lub umalować pokój.

Czas dla rodziny
Na naszych oczach świat zwolnił, a nawet się zatrzymał. Został do tego zmuszony. Przypomnijmy sobie, że wciąż brakowało nam czasu. Byliśmy gośćmi w domu, a bywało, że nasze dzieci nie były dopilnowane. Byliśmy, tak zabiegani, że nie czasami nie mieliśmy wiedzy, co robią nasze dzieci w internecie. Wiele osób nawet nie rozmawiało ze swoimi pociechami, bo nie miało wolnej chwili.

Kiedy powróci normalność?
Czy i kiedy wrócimy do codzienności, tego nikt nie wie. Na chwilę obecną przybywa osób zarażonych. Wiele osób zastanawia się, czy to koniec czasów, jakie znaliśmy. Z pewnością wiele się zmieni, ale niczego tak naprawdę nie przewidzimy. Ludzie się otworzyli, pomagają sobie wzajemnie, modlą się jedni za drugich i za ustanie koronawirusa. Solidarność pomaga przetrwać ten trudny czas.
arka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *