News will be here

Nowe miejsca pracy w Rzeszowie -PNT

Trzy następne przedsiębiorstwa, w tym jedno międzynarodowe zdecydowały się na wybudowanie swoich zakładów na terenie rzeszowskiego Parku – PNT. Pieniądze ze sprzedaży uzbrojonych działek Starostwo Powiatowe w Rzeszowie przeznaczy  na cele społeczne, m.in.: drogi i mosty, służbę zdrowia i edukację.
Do firm już działających na terenie PNT dołączyły: TW Metals Polska, Efekt Plus oraz Heating – Instgaz.
TW Metals Polska
Przedsiębiorstwo jest częścią międzynarodowego koncernu, dostawcy produktów lotniczych dla wielu czołowych przewoźników na świecie, w tym: Continental Airlines, Northwest Airlines,  United Airlines, Delta Airlines, US Airways, Federal Express.

Efekt Plus
To krajowy lider produkcji folii stretch i jednym z czołowych producentów folii w Europie. Jest obecny na rynku już od 10 lat.

Heating – Instgaz
Jest największą hurtownią instalacji grzewczych i sanitarnych w Rzeszowie. Posiada swoje oddziały w województwach: lubelskim i małopolskim.

Atrakcyjne miejsce do życia i pracy
Wartość planowanych inwestycji wymienionych firm to w sumie ponad 74 mln zł. Zatrudnienie w nowych zakładach znajdzie ok 170 osób. Docelowo, w PNT pracę znajdzie ok. 3 tys. osób.
Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski, mówi: – Nasz Park utworzyliśmy właśnie po to, aby inwestowały tutaj innowacyjne firmy, w tym międzynarodowe, i aby powstawały nowe miejsca pracy. Dzięki temu Powiat Rzeszowski staje się atrakcyjnym miejscem do życia i pracy zarówno dla młodych, wykształconych osób, jak i fachowców z wieloletnim doświadczeniem.

Obecnie, na terenie PNT zainwestowało już 12 przedsiębiorstw. Jednym z walorów firm, które chcą tutaj tworzyć nowe miejsca pracy jest zapewnienie, że ich działalność gospodarcza ma nowatorski charakter. Zasadą przyjętą podczas naboru i selekcji przyszłych inwestorów jest uzyskanie przez nich pozytywnej opinii ośrodka badawczo – rozwojowego lub naukowego w zakresie innowacyjności przedsięwzięcia.

Nowoczesne technologie Rzeszów
Park Naukowo – Technologiczny „Rzeszów – Dworzysko” to inwestycja zrealizowana przez Powiat Rzeszowski, który jako jedyny w Polsce, posiadając własny tak duży obszar inwestycyjny (83,42 ha), zdecydował się na jego pełne uzbrojenie.

Park położony jest blisko autostrady A4 i drogi ekspresowej S19. Cały teren sąsiaduje z magistralą kolejową E30 Niemcy-Polska-Ukraina. Teren jest w pełni uzbrojony. Znajdują się tutaj min.: sieć wodno-kanalizacyjna, burzowa, energetyczna, gazowa, ciepłownicza oraz oświetlenie LED, system odgromowy, farma ogniw fotowoltaicznych, nowe drogi, chodniki i ścieżki rowerowe. Inwestorzy mogą korzystać z ulg podatkowych zarówno w podatku dochodowym jak i w podatku od nieruchomości ponieważ Park znajduje się na terenie SSE Euro – Park Mielec – mówi Waldemar Pijar, sekretarz Powiatu, koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”.

Przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc Starostwa w bardzo szerokim zakresie. Oprócz standardowych działań związanych z oferowaniem działek inwestycyjnych, mogą liczyć także na pomoc w pozyskiwaniu środków finansowych, w tym z Unii Europejskiej oraz przy wydawaniu warunków przyłączeniowych do sieci infrastruktury technicznej znajdującej się na terenie Parku
Piotr Wróbel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *