News will be here

Zwycięzcy konkursu „Generacja P – Herosi na Starcie”

W konkursie„Generacja P – Herosi na Starcie” można wygrać nagrody pieniężne, szkolenia i sesje coachingowe. Jednym słowem wszystko, czego potrzebuje początkujący przedsiębiorca na starcie własnej działalności. Zgłoszenia trwały do 20 kwietnia.
Konkurs obywa się w dwóch kategoriach wiekowych: 16-19 i 20-26 lat. i ma na celu promowanie przedsiębiorczości i ułatwienie młodym ludziom w wystartowaniu z własnym biznesem. Konkurs, którego organizatorem jest Grupa Eurocash, wspierająca od wielu lat rozwój przedsiębiorczości, jest skierowany do najmłodszych pokoleń Polaków. Wystarczą dobre chęci i pomysł na własną działalność.

Konkurs został rozstrzygnięty
Główne nagrody w konkursie „Generacja P – Herosi na Starcie” zdobyły: inteligentna e-laska dla osób niewidomych i interaktywna gra fabularna dla hoteli. Autorzy otrzymają po 25 tys. zł na rozwój własnych pomysłów.

Jury miało trudne zadanie, bo uczestnicy, którzy zgłosili się do konkursu, mieli naprawdę świetne, innowacyjne pomysły. W ciągu miesiąca intensywnych prac na warsztatach i podczas szkoleń powstały na ich bazie solidne biznesplany, które uwzględniają rozbudowane strategie sprzedażowe i marketingowe. Praca z tak utalentowanymi, pełnymi entuzjazmu młodymi ludźmi była dla nas wszystkich bardzo pozytywnym doświadczeniem. Jestem pewien, że nie tylko oni od nas, ale także my od nich mogliśmy się sporo nauczyć. W końcu za innowacyjnymi projektami najczęściej stoją właśnie tacy kreatywni, nietuzinkowo myślący ludzie, a nie wielkie korporacje. Uczestnicy konkursu pokazali nam, że Polacy, bez względu na wiek, mają przedsiębiorczość w swoim DNA – Luis Amaral, Prezes Zarządu Grupy Eurocash i członek jury konkursowego

Główna nagroda w młodszej kategorii została przyznana Mateuszowi Drabikowi za projekt Elan – inteligentnej, elektronicznej laski dla osób niewidomych. W starszej kategorii wiekowej wygrał zespół złożony z pięciu osób: Filipa Budnego, Michała Sawickiego, Mateusza Szustka, Piotra Juszkiewicza i Łukasza Kawki. Ich autorski projekt Magly pozwala przekształcić pobyt w hotelu w interaktywną rozgrywkę fabularną łączącą świat rzeczywisty z wirtualnym. Autorzy zwycięskich pomysłów otrzymają po 25 tys. zł na rozwój zaprezentowanych projektów.

Druga nagroda w młodszej kategorii wiekowej, w wysokości 10 tys. zł, trafiła do Maksymiliana Skicy i jego platformy ZamowSzambo.pl. Zespół Macieja Górskiego, Tymoteusza Uzarczyka, Ryszarda Zawiły, Pauliny Kucharczyk oraz Krystiana Fudali zdobył drugą nagrodę w grupie starszej za projekt UVGS. Zamowszambo.pl to platforma agregująca oferty firm świadczących usługi wywozu nieczystości i asenizacyjne. Natomiast UVGS to urządzenie pozwalające na dezynfekcję produktów spożywczych na taśmach kas sklepowych, zanim trafią do rąk klienta.

Sześć pozostałych zespołów, które znalazły się w finale, otrzymały sesje rozwojowe prowadzone przez trenerów i coachów Akademii Umiejętności. Wartość nagrody to 1500 zł.W kolejnych etapach uczestnicy konkursu brali udział w warsztatach i szkoleniach, w ramach których mogli rozwijać swoje projekty przy wsparciu doświadczonych ekspertów ze Startup Academy i mentorów z Grupy Eurocash. Dziesięć najlepszych projektów trafiło do finału.
Więcej informacji o konkursie „Herosi na Starcie” znajduje się na stronie internetowej: https://herosi.akademiaeurocash.com.pl/
Katarzyna Sołowiej