News will be here

Ciągłe podwyżki cen a oszczędzanie

Jak nie stracić na inflacji?

Ciągłe podwyżki cen nie każdego przerażają. Choć inflacja szybuje w górę, to są osoby, które zaczynają skutecznie inwestować. Dzięki temu nie martwią się o wzrost cen. Korzystają jednak z rad tych, którzy osiągają w tej dziedzinie największe sukcesy. Pieniądze zaczynają same dla nich pracować.

Inflacja zmusza do oszczędzania

Ciągłe podwyżki cen nie zachęcają. Wiele osób w wyniku takiego scenariusza zmienia swoje priorytety i wyrzeka się cotygodniowych przyjemności, spontanicznych wakacji czy nowego samochodu. Są jednak ludzie, którzy nie przejmują się inflacją, ponieważ odważnie i świadomie podejmują wyzwania, by walka o pieniądze przestała być dla nich priorytetem. Jeśli widzisz siebie po tej stronie realiów, czytaj dalej…

Nie każdy jest specjalistą od finansów

Oczywiste jest to, że nie każdy z nas musi być ekspertem, bo od tego są doradcy. Warto jednak zdawać sobie sprawę z podstawowych mechanizmów, którymi rządzi się rynek i gospodarka. A zatem – skąd bierze się inflacja? Powszechnie znaną i najczęściej wymienianą przyczyną występowania inflacji jest nadmierne drukowanie pieniędzy na całym świecie. Ale czy to wszystko? Zdecydowanie nie. Inflacja to toczący się ze wzgórza kamień, który zagarnia po drodze dziesiątki skalnych odpadków. Tymi ostatnimi często są działania, w wyniku których następuje przeinwestowanie gospodarki, za którym idzie oczywiście niezrównoważony budżet państwa. Najważniejszym czynnikiem wzrostu cen (nie tylko w Polsce) w obecnej sytuacji polityczno-gospodarczej jest wojna w Ukrainie (wcześniej była to pandemia), ale wpływ na to mają także inne czynniki – takie jak na przykład niedostateczna ilość dóbr, na które obecnie jest zapotrzebowanie.

Inflacja nie jest nowością

Na rynku mamy ciągłe podwyżki cen, ale inflacja istniała zawsze, więc nie jest to nowe zjawisko. Występuje zawsze znacznie częściej od deflacji (czyli, w skrócie rzecz ujmując, spadku cen i recesji gospodarczych). Powinniśmy zatem myśleć o niej jako o zjawisku naturalnym, z którym należy wręcz współgrać – być na nie przygotowanym. W jaki sposób? Podstawą jest inwestowanie oszczędności zamiast trzymania ich bez sensu w portfelu. Przyjmijmy, że na naszym koncie oszczędnościowym przechowujemy 100.000 zł. Przy aktualnej inflacji (według danych z kwietnia) w wysokości 12,3% na koniec roku na naszym koncie znajdziemy aż o 12.300 zł mniej. Nikogo z nas nie stać na takie straty! Dlatego właśnie podczas wysokiej inflacji oszczędzanie nie polega na odłożeniu środków na zwykłe konto oszczędnościowe. Podstawą jest założenie, że pieniądze powinny same na siebie zarabiać, a drogą do tego jest mądre i przemyślane inwestowanie!

Boimy się inflacji – dlaczego?

Skoro to takie proste, dlaczego boimy się inflacji? Ponieważ mimo wszystko nie umiemy inwestować pieniędzy! Boimy się ryzyka, nie wiemy w jaki sposób analizować rynek i śledzić trendy, podejmujemy złe decyzje, bo na co dzień nie mamy do czynienia z grupą doświadczonych inwestorów, którzy pokażą nam jak zrobić to prawidłowo. Dobry doradca finansowy, opierający swoje działanie o wieloletnią praktykę oraz znajomość gospodarki i efektywnych wyników dobrego inwestowania, jest na wagę złota. Warto zatem otaczać się grupą ekspertów, którzy zajmują się tym na co dzień, sami inwestują swoje pieniądze i pokierują Cię w taki sposób, by skuteczne inwestowanie weszło Ci w nawyk. Uświadomisz sobie również, że bez dodatkowego, prywatnego zabezpieczenia emerytalnego nie masz szans na utrzymanie standardu funkcjonowania podczas jesieni swojego życia. Powinien być to czas, kiedy będziesz posiadał dużo wolnego czasu, ale żeby żyć godnie trzeba mieć zabezpieczenie finansowe.

Zmiana myślenia o inflacji

To jesteśmy w stanie sobie zapewnić mądrymi rozwiązaniami długoterminowymi. Wsparcie i Edukacja w Klubie Rentiera, dla tych którzy podejmują decyzję, to przede wszystkim zmiana w myśleniu, przekładająca się na sprawdzone działania i oczywiście inne efekty końcowe dla każdego z uczestników. Jestem przekonany, że wiedza usuwa z naszej drogi dwóch wrogów dobrobytu: Ryzyko i Strach. Najważniejsze jest zatem to, jak inwestujemy. Jeżeli masz odłożone pieniądze, powinny one na siebie pracować i dlatego dobrze jest podejmować sprawdzone, i co najważniejsze, efektywne rozwiązania. Gubimy się zwykle, gdy mowa o systematyczności, byciu uważnym i śledzeniu trendów na rynku.

4 Złote Zasady inwestowania i ochrony pieniędzy przed inflacją:

1. Po pierwsze wybierz rozwiązanie, które zapewnia zysk wyższy od inflacji albo przynajmniej na podobnym poziomie w jej najwyższym okresie – to pomoże ochronić swoje środki.
2. Niech będzie to rozwiązanie elastyczne, które pozwoli Ci odzyskać pieniądze, jeśli będą Ci potrzebne do innych celów.
3. Stawiaj na rozwiązania zabezpieczone.
4. A przede wszystkim wybierz rozwiązanie sprawdzone przez innych (poddaj rozwiązanie analizie pod kątem jego historii i zadowolonych klientów).

Wiedzę na temat tego, jak to zrobić, oferuję w ramach darmowych webinarów (najbliższe terminy znajdziesz na stronie www.andrzejspula.pl). Jeżeli zaś szukasz praktycznych inwestorów, którzy od wielu lat uzyskują regularnie dochód pasywny dzięki sprawdzonym inwestycjom, Klub Bogatego Rentiera jest właśnie dla ciebie! To idealne miejsce dla każdego zdecydowanego inwestora in spe, w którym poznasz sprawdzone metody inwestowania oraz będziesz mógł oprzeć się na doświadczeniu zespołu.

Życie z dochodu pasywnego

Członkostwo w Klubie zapewnia dostęp do ponad 500 inwestorów, z których część już dziś żyje z pasywnego dochodu. Oprócz tego możesz liczyć na grupowe wsparcie, regularne mastermindy na żywo oraz najlepsze programy treningowe mojego autorstwa. To również okazja do poznawania aktualnych propozycji inwestycyjnych dla wszystkich osób, które dążą do zwiększania swojej aktywności na tym polu. Wszystko to pozwoli Ci na zdobycie praktycznej wiedzy niezbędnej do osiągnięcia sukcesu w inwestowaniu.

A zatem – nie daj się inflacji. Zacznij mądrze inwestować, by świadomie zdobyć kontrolę nad swoim kapitałem, który odpowiednio ulokowany będzie zarabiał za Ciebie! Pamiętaj, że najlepszym pracodawcą są Twoje pieniądze!

Zostań rentierem

Kilka słów o mnie: Strategię inwestowania poznałem w Niemczech i Holandii. Już od ponad 30 lat edukuję i doradzam finansowo, a od 2011 r. prowadzę działania w Polsce, regularnie organizując spotkania. W moim szkoleniu „Zostań rentierem ze stabilnym dochodem!” zorganizowanym w 2021 wzięło udział ponad 10.000 osób. Podczas szkoleń daję wiedzę i konkretne rozwiązania, które można natychmiast zastosować i ruszyć do przodu.

Stworzyłem Klub Bogatego Rentiera. W jego ramach, bezpłatnie, dwa razy w roku, na całodziennym spotkaniu mentoruję i wspieram w dojściu do celu tych, którzy korzystają z poleconych rozwiązań. Dzielę się wiedzą i doświadczeniem z osobami, które podjęły decyzje, o mądrym i skutecznym poszerzaniu swojego kapitału, przynoszącego regularne pasywne zyski przez lata. Dzięki Klubowi edukuję ich dalej, aby dotarli do założonego CELU.
Paulina Piziorska