News will be here

Jak samodzielnie przeprowadzić remont pokoju?

Od czego zacząć remont pokoju?

Czy można przeprowadzić remont pokoju bez pomocy fachowca? Oczywiście, że tak, ale trzeba dobrze się przygotować. To nie takie trudne jak się wydaje. Jak uzyskać oczekiwany efekt? Czy to w ogóle możliwe? Warto skorzystać z poniższych podpowiedzi.
Jeżeli obecna aranżacja wnętrza nieco Was znudziła, wystarczy wprowadzić kilka zmian, aby nadać pomieszczeniu nowy charakter. Planując remont pokoju,  trzeba sporządzić szczegółowy plan, by o niczym nie zapomnieć. Równie ważne jest zaopatrzenie się w dobrej jakości narzędzia.

Jak przeprowadzić samodzielnie remont pokoju!

Najpierw ustalmy, co konkretnie chcielibyśmy zmienić w naszym pokoju. Meble, dekoracje, a może kolor ścian? Spisanie na kartce tego wszystkiego, co zamierzamy usunąć z wnętrza oraz tego, co powinno się w nim znaleźć, pozwoli uściślić plan działania.  Dobrze jest pozbyć się wszystkich niechcianych przedmiotów: mebli, bibelotów, a nawet zawartości szafek, ale przez ich usunięciem,  należy zastanowić się czy dana rzecz nadal nadaje się do użytku. Może warto przekazać ją komuś innemu, oddać na cele charytatywne lub odsprzedać na portalu z ogłoszeniami? Powstaje coraz więcej inicjatyw i punktów, które ułatwiają dzielenie się takimi przedmiotami z ludźmi, którzy bardziej ich potrzebują.

Brak inspiracji? W internecie jest ich pełno! Zbierzmy jak najwięcej zdjęć aranżacji wnętrz, które najbardziej nam się podobają. W taki sposób zdołamy wybrać kolorystykę pokoju, a także poszczególne elementy, dzięki którym stworzymy wymarzone wnętrze. Przydatne będzie rozrysowanie planu pokoju wraz z rozmieszczeniem nowych mebli. Teraz już tylko wystarczy ustalić budżet i zrobić listę zakupów!

Jak łatwo zrobić remont?

O ile wstawienie do pokoju nowych mebli i udekorowanie go wydaje się być stosunkowo proste, to pomalowanie ścian uważa się za jedną z najtrudniejszych prac wykończeniowych. Niesłusznie! Jeżeli marzymy o przemalowaniu ścian, a boimy się wyjść z wałkiem czy pędzlem „za linię”, warto dodać do listy zakupów czerwoną taśmę maskującą tesa® Excellent. Dzięki niej bez problemu uzyskamy precyzyjne, ostre i czyste krawędzie farby. Malowanie ścian jest niezwykle proste. Wystarczy przykleić ją na granicy obszaru, który chcemy pokryć farbą, i zacząć nakładać farbę.

Taśma doskonale sprawdza się w trakcie remontu. Jest też bardzo odporna na przedarcia i doskonale trzyma się różnych rodzajów powierzchni. Niezależnie od tego, czy przykleimy ją na ścianie, tapecie, szkle, aluminium, twardym PCV czy drewnie, mamy pewność, że taśma nie oderwie się w nieodpowiednim momencie. Kiedy już skończymy remont pokoju, taśmę z łatwością odkleimy. Nie pozostawia też po sobie żadnych śladów i nie uszkadza powierzchni. Warto jedynie pamiętać, aby usunąć taśmę w ciągu 1 miesiąca od jej naklejenia, jeżeli była zastosowana wewnątrz budynku. Samodzielny remont pokoju nie jest tak trudnym zadaniem, jak się wydaje.
Anna Górecka

One Comment

  1. […] dwóch warstw, należy odczekać jeden dzień, by ściany dobrze wyschły. Pośpiech nie popłaca! Malowanie wnętrz po raz pierwszy, może przerażać, ale nie jest skomplikowanym zadaniem. Warto pamiętać, że […]

Comments are closed.