News will be here

Film Baby Broker – Dobre Miejsce – 19 lutego

Baby Broker - o czym jest film?

O czym jest film Baby Broker?

Zwiastun filmu do obejrzenia na https://youtu.be/qNNjwf5-hzI Film opowiada o niespodziewanej i wyjątkowej podróży grupy ludzi połączonych przez okno życia. Sang-hyun i Dong-soo potajemnie wykradają niemowlę ze wspomnianego miejsca. Jednak matka dziecka – So-young – wraca po nie i cała trójka wyrusza w nieplanowaną podróż, aby znaleźć dla chłopca nowych rodziców.W miarę rozwoju historii śledzimy proces tworzenia się bliskości między ludźmi, którzy sami w życiu wiele wycierpieli. Sang-hyun w sprytny sposób usprawiedliwia swój czyn jako wielkoduszne działanie w celu znalezienia dla dziecka nowej rodziny, która zapewni mu dobre wychowanie. Dong-soo sam dorastał w sierocińcu i doskonale rozumie ból bycia porzuconym. Jest jeszcze So-young, która zostawiła dziecko w oknie życia, ale wróciła po nie następnego dnia, żeby je odzyskać.

Spotkanie tych osób nie było planowane, jednak podczas wspólnej podróży wytwarza się między nimi bliska więź, kiedy przeżywają doświadczenia podobne do tych, które codziennie spotyka każda rodzina. W tym samym czasie dwie policjantki – detektyw Su-jin i detektyw Lee – podążają ich tropem, co jest źródłem dodatkowego napięcia w tej opowieści. Ostatecznie same przyłączają się do tej niecodziennej podróży.

Kim jest Hirokazu Kore-eda?

Hirokazu Kore-eda jest reżyserem filmu, który zyskał uznanie międzynarodowej widowni dzięki produkcjom takim jak „Jak ojciec i syn”, który zdobył Nagrodę Jury na 66. Festiwalu Filmowym w Cannes w 2013 roku, czy też „Złodziejaszki”, który zdobył Złotą Palmę na 71. Festiwalu Filmowym w Cannes w 2018 roku. Kierując swoje spojrzenie na marginalizowanych i pozbawionych ochrony ludzi, reżyser powraca po trzyletniej przerwie z filmem „Baby Broker”. Ta opowieść – przekraczająca bariery językowe i kulturowe, z pewnością poruszy serca widzów na całym świecie.

„Baby Broker” to film, w którym przyglądam się bezpośrednio życiu i wybieram postaci, które przemówią moim głosem. Ten film przypomina modlitwę lub żarliwą prośbę.
 Hirokazu Kore-eda

Jak powstał film?

Hirokazu Kore-eda wpadł na pomysł filmu „Baby Broker” ponad sześć lat temu. Film ten mógł zostać zrealizowany dzięki firmie producenckiej Zip Cinema, która cieszy się ogromnymi sukcesami, oraz dzięki ekipie filmowej złożonej z najlepszych koreańskich twórców. Kore-eda od dawna chciał zrealizować jakiś projekt z koreańskimi aktorami. Po wielu wizytach w Korei oraz rozmowach on-line powstał bardziej szczegółowy i możliwy do zrealizowania konspekt. Warte odnotowania jest to, że materiał został w całości nakręcony w Korei, wyłącznie z udziałem koreańskich aktorów oraz ekipy filmowej. Warto też dodać, że w projekcie wzięli udział światowej sławy koreańscy twórcy, tacy jak operator Hong Kyung Pyo, scenograf Lee Mok Won, kompozytor Jung Jae II oraz kostiumografka Choi Se Yeon, dzięki którym „Baby Broker” nabrał bardziej realistycznego i szczerego wyrazu.