News will be here

Trendy w aranżacji wnętrz – ikona duńskiego designu

Trendy w aranżacji wnętrz 2023 - duński design

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają nasze domy, ale z większą świadomością wybieramy wyposażenie do pomieszczeń. Stawiamy na solidne i funkcjonalne meble o ponadczasowym wzornictwie. Warto sprawdzić, co będzie modne w 2023 roku i jak wyglądają duńskie ikony obecnego designu.

Meble o ponadczasowym charakterze

Trendy w aranżacji wnętrz przechodzą wiele zmian, przez pandemię i obecną sytuację w kraju, czyli kryzys gospodarczy. Dom dla wielu z nas stał się miejscem pracy, nie tylko prywatną przestrzenią. W związku z tym musimy stosować wielofunkcyjne rozwiązania. Bardziej skrupulatnie podchodzimy do wyboru wyposażenia, głównie przez kurczące się portfele. Coraz częściej kupujemy meble o ponadczasowym designie, wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zostaną z nami przez dłuższy czas. Z drugiej strony, spędzając coraz więcej czasu we własnym „M”. Dlatego, chcemy by nasze wnętrza były niepowtarzalne, dopasowane do indywidualnych potrzeb. Chcemy „mieszkać” z designem, stylem, ale i funkcjonalną prostotą. Nowe trendy w aranżacji wnętrz jasno wskazują, że cenimy przytulność i wygodę, ale i pewność, jaką daje klasyczne, ponadczasowe wzornictwo, które pokochamy na długie lata. Modułowe, wielofunkcyjne meble zapewniają zaś wszechstronność, elastyczność i pozwalają cieszyć się wszystkimi aspektami codziennego życia w domowej przestrzeni.

Trendy w aranżacji wnętrz – duński design

Nowoczesne i wielofunkcyjne meble do jadalni i salonu,, oparte jednak na tradycyjnej sile rzemiosła, definiują obecnie pojęcie domu. Innowacyjne wzornictwo, ciepły minimalizm i powściągliwe podejście do luksusu to cechy charakterystyczne dobrego designu, który uosabiają meble rodem ze Skandynawii. Poszukując inspiracji na urządzenie salonu czy jadalni, warto przyjrzeć się bliżej ofercie duńskiej marki meblowej BoConcept, która łączy tradycyjne podejście do projektowania mebli z nowoczesną funkcjonalnością. Zaprojektowane przez światowej sławy designerów, takich jak Henrik Pedersen, Morten Georgsen czy Rene Hougaard stoły, krzesła i fotele oraz sofy to prawdziwe perełki współczesnego wzornictwa. Najlepszym na to dowodem jest kultowy już fotel Imola. Inspirowany kształtem piłki tenisowej nie tylko pięknie się prezentuje, ale też zapewnia niezwykły komfort i wygodę na co dzień. Na szczególną uwagę zasługuje także krzesło Charlotte, którego kubełkowa, zwarta forma, niewielkie gabaryty oraz funkcjonalność sprawiają, że odnajdzie swoje miejsce właściwie w każdym wnętrzu.

Trendy w aranżacji wnętrz – funkcjonalność na lata

We współczesnych wnętrzach liczy się nie tylko komfort, ale też ich multifunkcyjność. Dodatkowe miejsce do pracy w domu zapewnią stoły do jadalni. Duże, solidne i trwałe modele, dzięki ponadczasowemu wzornictwu staną się prawdziwą ozdobą wnętrza i zostaną z nami na lata. Tak jak rozkładany stół do jadalni Alicante. Jest on nie tylko niepowtarzalną ozdobą wnętrza, ale przede wszystkim funkcjonalnym, nowoczesnym meblem, który okazuje się niezastąpiony na co dzień. Podobnie minimalistyczny i elegancki stół do jadalni Hauge. Zachwyca on organicznymi kształtami i delikatnymi zaokrągleniami, dzięki czemu nigdy nie wyjdzie z mody. Pięknie wyważony w swych proporcjach, po mistrzowsku łączy duńską funkcjonalność i formę.

Sofy w salonach

Istotnym elementem każdego wnętrza są sofy, które dzięki modułowemu charakterowi można dopasować do indywidualnych potrzeb. W pełni konfigurowalne, dostępne w szerokiej gamie wykończeń tapicerki, łatwo i przyjemnie wkomponują się w przestrzeń każdego salonu. Wyważone proporcje łączą z pięknymi kolorami, wysokiej jakości materiałami oraz tradycyjnym rzemiosłem. Tym jednak, co je wyróżnia, jest po prostu użytkowy charakter. Sofa Bergamo ze swoją elegancką, organiczną formą i nisko osadzonymi siedziskami łączy luksusowy wygląd z niezwykłą wygodą. Jej ponadczasowe piękno idzie w parze z komfortem, który dodatkowo gwarantują luźne poduchy oparć. Sofa Amsterdam to nowoczesny design, który budują zdecydowane linie i dynamiczne zaokrąglenia. Komfort i luksus odzwierciedlają tu każdy detal, który czyni mebel idealnym – miękkim i wygodnym, nie pozbawionym jednak wyrazu. Jego otwarta forma sprawia, że doskonale odnajdzie się w nowoczesnych wnętrzach typu „living”.
Olga Kisiel-Konopka