News will be here

20 lipca – Międzynarodowy Dzień Szachów

Kiedy jest święto szachów?

Międzynarodowy Dzień Szachów już 20. lipca. Pasjonaci królewskiej gry będą świętować. Z tej okazji także w Warszawie odbędzie się bezpłatne wydarzenie. Organizatorem jest ambasador i popularyzator gry w szachy w Polsce – Michał Kanarkiewicz. Zaprosił influencerów, którzy opowiedzą o swoim hobby. Będzie też symultaniczna gra oraz wiele atrakcji.

Dlaczego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szachów?

Międzynarodowy Dzień Szachów jest obchodzony w Polsce od 1966 roku. Królewska gra od wieków była uznawana za jedną z najbardziej stymulujących aktywności umysłowych. Oprócz kształtowania samej umiejętności gry, szachy posiadają również niezwykłą zdolność rozwijania kreatywności, strategicznego myślenia, koncentracji oraz zdolności do podejmowania decyzji w dynamicznie zmieniających się sytuacjach. Stanowią one wyjątkowy trening dla umysłu, który angażuje zarówno lewą, jak i prawą półkulę mózgu.

Szachy popularne na całym świecie nie od dziś

Szachy są popularne na całym świecie, bo przekraczają granice kulturowe, językowe oraz wiekowe. Ta gra jest językiem, łączącym ludzi, a szachownica polem, na którym nawiązuje się bezpośrednią komunikację bez względu na różnice między graczami.
20 lipca od godziny 16:00 w hotelu Novotel Warszawa Centrum wszyscy miłośnicy królewskiej gry będą mieli okazję wziąć udział w symultanie szachowej, która dostarczy niezapomnianych emocji.

Będzie możliwość obejrzenia partii pokazowych, a także uczestniczyć w panelu dyskusyjnym z niesamowitymi gośćmi, którzy opowiedzą, dlaczego właśnie szachy wybrali jako swoje hobby. Będzie również możliwość zadania pytań podczas sesji pytań i odpowiedzi. Tego dnia będą obecni topowi twórcy, tacy jak: PrawoMarcina, zwycięzca niedawnego rankingu SeeBloggers na TikTokera Roku 2023, a także PasiekOfficial, Nicole Węcławiak i Nieobliczalny Patryk.

Szachy to pasja

Szachy są moją pasją od dziecka i od dawna staram się „zarazić” tym hobby jak najwięcej ludzi, szczególnie młodych. Dlatego postanowiłem stworzyć pierwsze w Polsce tego typu wydarzenie. Wszyscy uczestnicy będą mogli porozmawiać z topowymi influencerami o ich pasji do szachów, zagrać w grze symultanicznej oraz wziąć udział w konkursach. Wejście na wydarzenie jest całkowicie bezpłatne – zależy mi, by jak najwięcej osób przekonało się, że gra w szachy jest zarówno niesamowicie pasjonująca, jak i uczy strategicznego myślenia. Szachy wzmacniają koncentrację i kształtują cierpliwość, a także pomagają w codziennym życiu. Gra w szachy to nie tylko pasja, hobby,ale to styl życia.

Międzynarodowy Dzień Szachów – święto dla małych i dużych

Do uczestnictwa zachęcam wszystkich, od początkujących do średniozaawansowanych, grywających w turniejach. Świętujcie razem z nami w hotelu Novotel Warszawa Centrum – mówi szachista, Michał Kanarkiewicz, Nieważne, czy grasz już w szachy lub dopiero zaczynasz swoją przygodę z tą grą. Możesz przyjść samodzielnie lub z dzieckiem – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne. Aby wziąć udział w intelektualnej rywalizacji i w rozmowach, wystarczy się zapisać na stronie www.szachy2023.pl.. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 lipca, a liczba miejsc jest ograniczona. Wejście jest całkowicie bezpłatne.
Wydarzenie odbędzie się 20 lipca br. od godz. 16:00 w hotelu Novotel Warszawa Centrum.
Magdalena Ulanowska