News will be here

Czy znasz utwory z płyty zespołu Dormant Dissident?

dormant-dissidentDormant Dissident został sformowany przez trzy osoby w 2011 roku, a były nimi Jakub Czubaty (perkusja), Rafał Romański (bas) i Igor Cybail (gitara prowadząca).

Jednak pełny skład uformował się dopiero rok później, gdy do zespołu dołączył Artur Kuliński (wokalista) oraz Michał Bedner (gitara rytmiczna). Wówczas DD ruszyło pełną parą z koncertami, a teraz mamy znakomitą płytę zespołu, która jest już do zakupienia po skontaktowaniu się pod adresem e-mail: dormantdissident[@]gmail.com
W międzyczasie w składzie zaszła mała zmiana, gdyż szeregi zespołu opuścił Michał, ale jak powszechnie wiadomo przyroda nie znosi próżni, dlatego duch DD upomniał się o gitarę rytmiczną i w tym miejscu pojawił się Kamil Pleśnierowicz. W tym składzie grają obecnie.

– Nazwaliśmy się „Dormant Dissident”, bo „Metallica” niestety była już zajęta – żartują chłopaki.
– Tak naprawdę przede wszystkim zależało nam na tym, by była to nazwa niepowtarzalna… Więc uznaliśmy, że taka koniunkcja wyrazów jest dość oryginalna i zarazem ciekawa. Poza tym wydaje
nam się, że jesteśmy trochę jak taki „uśpiony dysydent” – niepozorny, czekający na swoją okazję, aby powstać i porwać za sobą tłumy.

Dormant Dissident nie do końca można zaszufladkować, jednak najbliżej im do heavy metalu i w tym kierunku chcą podążać. Zespół ma na koncie już ponad 50 koncertów na terenie Polski, a wciąż planowane są terminy kolejnych.

Sukcesem zespołu było zakwalifikowanie się do Finału Ligi Rocka, chociaż w tym finale zespołowi nie udało się, niestety, zagrać. Powodem była konieczność wypełnienia prywatnych zobowiązań przez część członków zespołu w tym okresie. – Logistyka, księgowość, wojsko, każdy z nas zajmuje się czymś innym, zupełnie niezwiązanym z muzyką – wyjaśnia Rafał Romański, basista.

biznes-portalpolski

– W dzisiejszych czasach wielu członków zespołów musi pracować w innych zawodach, gdyż utrzymanie się z grania nie jest łatwym zadaniem. Wydanie swojego debiutującego krążka, własnym nakładem finansowym zespół także zalicza do sukcesów artystycznych.

Najbliższy koncert odbędzie się w Gorzowskim klubie C-60 21 grudnia w ramach Festiwal Rockowy „Lubuskie Dobrze Rockuje”. Będzie to prawdopodobnie ostatni koncert w roku 2016 Wstęp jest wolny, więc nie ma nad czym się zastanawiać, tylko przychodzić.

Koncert w klubie Elektrownia www.ElektrowniaKlub.com w Żaganiu będzie pierwszym w roku 2017, a ostatnim organizowanym w ramach trasy koncertowej TAKE YOUR MASK OFF, podczas której muzycy Dormant Dissident mieli przyjemność dzielić scenę z organizatorem trasy, zespołem BULLETRAID. Bilety wstępu będą sprzedawane po 7zł. Bilety można będzie kupić na miejscu, przychodząc na koncert.

35dddormant-dissident-szuka-menagera-gubinNatomiast płytę Dormant Dissident można kupić wysyłając na adres zespołu dormantdissident[@]gmail.com mail zatytułowany: “KNIGHTMARES-PREORDER”, w treści wpisując ilość zamawianych egzemplarzy. Podczas koncertów jest możliwość kupna płyty z autografami, a można także zamówić jej dostarczenie pocztą, także z autografami członków zespołu, jeśli kupujący określi się, że zamawia płytę z podpisami.
Źródło: portalpolski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *