News will be here

Domy wolne od elektrosmogu!

Ekran NoEM to pierwszy na świecie taki produkt, który niemal w 100% ogranicza szkodliwą emisję pól elektromagnetycznych. Elektrosmog to realny problem dzisiejszego społeczeństwa – jego emisji nie sposób uniknąć w pracy, domu czy na ulicy. Zagadnieniem tym zajął się wybitny polski naukowiec Stanisław Wosiński, który przez wiele lat prowadził badania nad właściwościami wody i ceramiki. W rezultacie powstał innowacyjny na skalę światową produkt, który ekranuje i pochłania szkodliwe dla człowieka częstotliwości. Ekran NoEM zastosowano po raz pierwszy na gdańskim osiedlu Wolne Miasto – takie rozwiązanie przyniosło korzyści zarówno dla dewelopera, jak i mieszkańców.

Czym jest pole EM i jakie są jego źródła?

Mature woman (40s) using roller to paint wall.
Mature woman (40s) using roller to paint wall.

Problem emisji pól elektromagnetycznych oraz ich wpływ na zdrowie człowieka to złożone zagadnienie. Pole elektromagnetyczne (w skrócie PEM) można zdefiniować jako przestrzeń, w której siły elektryczne i magnetyczne wchodzą ze sobą w reakcję. Naturalnym źródłem pola EM są Kosmos, Słońce, Ziemia, a także wyładowania atmosferyczne. Sztuczne pole elektromagnetyczne emitowane jest przez urządzenia, z których korzystamy na co dzień. Postępujący proces elektryfikacji sprawił, że natężenie PEM w naszym otoczeniu niejednokrotnie przekracza dopuszczalny poziom nawet milion razy!
Sztuczne pola elektromagnetyczne, różnią się od przyjaznych człowiekowi częstotliwości Ziemi (7,8Hz) i postrzegane się w kategorii zanieczyszczenia. Dlatego nazywane są elektrosmogiem. Źródłem elektrosmogu są linie wysokiego napięcia (zarówno te nadziemne, jak i znajdujące się pod ziemią), urządzenia służące do komunikacji bezprzewodowej (wieże przekaźnikowe telefonii komórkowej), a także tzw. „inteligentne liczniki”.

Elektrosmog zakłóca podstawowe procesy życiowe naszego organizmu
Wpływ PEM na ludzki organizm zależy m.in. od jego masy czy postury – im mniejszą masę posiada ciało, tym bardziej jest ono narażone na oddziaływanie pól elektromagnetycznych. Ograniczenie emisji pola EM jest niezwykle istotne w przypadku kobiet w ciąży i małych dzieci – elektrosmog może wpłynąć negatywnie na rozwój dziecka.
Organizm człowieka regeneruje się w nocy, a pole EM może zakłócić prawidłowy przebieg tego procesu. Elektrosmog odpowiada za zaburzenia snu, brak regeneracji komórek w nocy, a także wystąpienie tzw. stresu oksydacyjnego – zjawiska, na skutek którego toksyny gromadzą się w komórkach naszego organizmu i nie są w stanie ich opuścić. Dlatego szczególnie ważne jest ograniczanie oddziaływania elektrosmogu w sypialni – miejscu, gdzie regenerujemy siły przed kolejnym dniem.

Międzynarodowe organizacje potwierdzają negatywny wpływ pól EM na zdrowie
Otaczający nas elektrosmog, wielokrotnie przekraczający dopuszczalne normy, nie jest obojętny dla naszego zdrowia. Problem ten został zauważony przez międzynarodowe instytucje. Jednym z dokumentów zwracających uwagę na szkodliwe oddziaływanie pól elektromagnetycznych na zdrowie i bezpieczeństwo człowieka jest Dyrektywa Parlamentu Europejskiego z dn. 26 czerwca 2013 Dokument ten określa bezpośrednie skutki oddziaływania pola EM na zdrowie, jednocześnie podkreślając, że wciąż niezbadane jest odległe w czasie oddziaływanie pól elektromagnetycznych. Bezpośrednie oddziaływanie pola EM może wywołać zawroty, bóle głowy, mdłości, zaburzenia nastroju, przewlekłe zmęczenie, bezsenność, zakłócenia rytmu serca, zakłócenia w pracy mięśni, mózgu i innych narządów.
Negatywny wpływ pola elektromagnetycznego na zdrowie człowieka potwierdza też Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Badania przeprowadzone przez WHO sklasyfikowały pole elektromagnetyczne o niskich częstotliwościach jako potencjalnie rakotwórcze dla człowieka.

NoEM – przełom w walce z elektrosmogiem
Nie posiadamy wpływu na elektrosmog pochodzący z zewnętrznego środowiska, ale możemy zmniejszyć jego oddziaływanie wewnątrz mieszkań. NoEM powstał w oparciu o wynalazek wybitnego polskiego naukowca, dr Stanisława Wosińskiego i idealnie wpisuje się w dążenia do ograniczenia emisji pola EM w najbliższym otoczeniu człowieka.
Ekran NoEM został po raz pierwszy zastosowany na terenie gdańskiej inwestycji Wolne Miasto. Innowacyjną technologię wykorzystano do produkcji farby ekranującej, którą pokryto ściany mieszkań. Rozwiązanie to przyniosło zauważalne efekty – pomiary wykonane na terenie osiedla wykazały, że NoEM eliminuje nawet 99% szkodliwych pól elektromagnetycznych.
Innowacyjny produkt to dobre rozwiązanie nie tylko dla branży deweloperskiej, ale także dla klientów indywidualnych np. młodych matek i rodziców, którzy chcą stworzyć bezpieczne warunki dla rozwoju i snu swojego dziecka.

Zapewnienie ochrony przed polem EM to korzyści zarówno dla mieszkańców, jak i dewelopera
Korzyści wynikające z zastosowania innowacyjnego produktu na osiedlu Wolne Miasto są dostrzegane przez samychekran_noem_1_bezale mieszkańców. „Przez wiele lat mieszkałam w Niemczech, gdzie elektrosmog jest to dość popularnym tematem, stąd pojęcie to nie jest mi obce. Dlatego bardzo ucieszył mnie fakt, że osiedle, na którym mieszkam zwróciło uwagę na problem emisji elektrosmogu. Jestem mamą i wychodzę z założenia, że lepiej „dmuchać na zimne” i zapobiegać oddziaływaniu elektrosmogu na moje dzieci, niż czekać na wystąpienie negatywnych reakcji organizmu.” – mówi pani Katarzyna, od pół roku zamieszkująca osiedle Wolne Miasto.

Zastosowanie innowacyjnych technologii ekranujących pole EM oznacza też korzyści dla samego dewelopera. Wdrażanie takich projektów pozwala zbudować wizerunek nowoczesnej, otwartej na nowe technologie i dbającej o potrzeby klienta firmy. Z uwagi na rosnące zainteresowanie zdrowym, świadomym stylem życia oraz popularność trendów eco i mindfulness, branża deweloperska powinna przyciągać klientów za pomocą unikalnych w skali światowej pro-ekologicznych projektów. Zapewnienie mieszkańcom ochrony przed negatywnym wpływem sztucznych pól elektromagnetycznych, pozwoli wyróżnić się na rynku i zbudować przewagę nad konkurencją.

NoEM jest już dostępny w ponad 20 punktach sprzedaży na terenie całej Polski. Więcej informacji na temat produktu i jego działania można znaleźć na stronie www.noem.co.
Badania przeprowadzone przez UE pokazują, że obecnie jest dobry czas na wdrażanie rozwiązań chroniących przed elektrosmogiem –– według danych z raportu Eurobarometr (2010), aż 46% mieszkańców UE przejmuje się wpływem pól elektromagnetycznych na zdrowie.
Więcej informacji na temat rewolucyjnego produktu i jego zastosowania można znaleźć na stronie: www.noem.co.

Producent: SELENA FM SA, ul. Strzegomska 2-4, 53-611 Wroclaw, PL
Dystrybutor: SELENA SA, Wyścigowa 56E 53-012 Wroclaw, PL
Tel. i WhatsApp +48 66 444 66 33

Selena powstała w 1992 roku we Wrocławiu.
Obecnie firma posiada już ponad 20 lat doświadczenia na rynku chemii budowlanej i od czasu, kiedy to na początku lat dziewięćdziesiątych w sposób pionierski, rozpoczęła edukację rynku w zakresie nowych technologii z wykorzystaniem pian, silikonów i uszczelniaczy, oferowany przez firmę Selena asortyment produktów ulega sukcesywnemu poszerzaniu. Dzisiaj oferta produktowa Seleny należy do najszerszych na rynku nie tylko w Polsce, ale też na świecie.
Hanna Gehrke – Gut

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *