News will be here

Kalendarium Prawniczych Targów Praktyk i Pracy, konferencji naukowych i spotkań sportowych

W najbliższym czasie ciekawe wydarzenia dla prawników – targi praktyk i pracy, konferencje naukowe, spotkania sportowe czy rozwijanie hobby. Zapraszamy!

Prawnicze Targi Praktyk i Pracy
14–15 marca 2017 roku
www.targiprawnicze.pl
miejsce: Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, ul. Dobra 56/66
Hol Główny oraz Sala wystawiennicza nr 0.97

Wydarzenie organizowane po raz siódmy przez BCSystems Legal Recruitment & Business Advisory. Podczas targów spotkać będzie można prestiżowe polskie i międzynarodowe kancelarie oraz firmy ściśle związane z branżą prawną. Podczas edycji planowane są kolejne odsłony turnieje / konkursy w tym m.in. symulacja rozprawy sądowej oraz turniej negocjacyjny. Organizatorzy zapewniają wiele ciekawych nagród, takich jak płatne praktyki w kancelariach, karnety wstępu do klubów sportowych i teatrów, dedykowane szkolenia i warsztaty, książki oraz wiele innych.

Zabezpieczenia wierzytelności w systemie prawa polskiego
– w 20-lecie przywrócenia
instytucji zastawu rejestrowego
11 maja 2017 roku
www.wsei.lublin.pl/nauka-i-badania/konferencje-naukowe
miejsce: Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji
Lublin, ul. Projektowa 4

W 2017 roku przypada rocznica 20-lecia przywrócenia w Polsce instytucji zastawu rejestrowego. W związku z tym organizatorzy zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową poświęconą tematyce zabezpieczeń prawnych wierzytelności w Polsce. Rezultatem konferencji będzie recenzowana monografii a zawierająca referaty oraz głosy w dyskusji.

Proponowane jest aż 10 obszarów tematycznych takich jak: zastaw rejestrowy w II Rzeczypospolitej Polskiej, losy instytucji zabezpieczeń wierzytelności w PRL, ewolucja statusu wierzycielskiego banków w III RP, przywrócenie zastawu
rejestrowego, ewolucja instytucji zabezpieczeń na nieruchomościach, zabezpieczenia osobiste prawa powszechnego oraz wekslowego, zabezpieczenia wierzytelności na prawach majątkowych, zabezpieczenia finansowe, realizacja
zabezpieczeń wierzytelności w sądowym postępowaniu naprawczym oraz egzekucyjnym, status wierzyciela zabezpieczonego w postępowaniu upadłościowym i restrukturyzacyjnym.

IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Radców Prawnych w Halowej Piłce Nożnej
6–9 kwietnia 2017 r.
www.oirpkielce.pl/uploads/media/ZAWIADOMIENIE.pdf
miejsce: Hala Legionów Kielce, ul. Leszka Drogosza 2, Kielce

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Kielcach i Krajowa Rada Radców Prawnych w Warszawie wspólnie organizują w Kielcach ogólnopolskie mistrzostwa Radców Prawnych w Halowej Piłce Nożnej. Uczestnicy zakwaterowani zostaną w hotelu Best Western Grand Hotel. Celem imprezy jest popularyzacja halowej piłki nożnej jako rodzaju czy formy aktywnego wypoczynku, a także integracja środowiska radców prawnych. Na stronach internetowych Rad można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące zapisów na wydarzenie oraz regulaminu gry. UWAGA! Gra wślizgiem niedozwolona.

XXXIV Intrygujący Prawników Rajd „InsPiRacje bieszczadzkie”
13–18.06.2017 r.
www.adwokatura.pl/integracja/rajd-inspiracje-bieszczadzkie-wczerwcu-w-zatwarnicy/
miejsce: Zatwarnica Bieszczady u podnóża Połoniny Wetlińskiej

Organizatorem rajdu – wydarzenia jest Zarząd Wojewódzki Zrzeszenia Prawników Polskich w Rzeszowie, który zaprasza wszystkich niespokojnych duchem, których rozpiera energia. Dla miłośników pięknej natury oraz podróży w ramach ceny wyjazdu zapewnione są: przejazd z Rzeszowa w Bieszczady i z powrotem, bezpłatny parking, nocleg, wyżywienie, opieka przewodników, ogniska, niezwykłe pamiątki rajdowe oraz niezapomniane wspomnienia.

VI Otwarte Mistrzostwa w Brydżu Sportowym
31 marca – 2 kwietnia 2017 r.
www.adwokatura.pl/
kalendarium/nowy-newspolski-4103/

VI Otwarte Mistrzostwa w Brydżu Sportowym organizowane są przez Naczelną Radę Adwokacką i Okręgową Radę Adwokacką w Olsztynie.

WIOSNA RIDERS 2017
17–21 maja
www.kmapadwokatura.pl

Wiosna Riders to ogólnopolski zlot motocyklowy adwokatów, który połączony będzie w tym roku z rajdem rowerowo-pieszym Wiosna Bike 2017. Impreza zostanie zorganizowana przez Naczelną Radę Adwokacką i działający przy niej Klub Motocyklowy Adwokatury Polskiej, przy współpracy z Okręgową Radą Adwokacką w Białymstoku. W zeszłym roku impreza odbyła się w Darłowie, już niedługo pojawią się pewnie informacje gdzie w tym roku.

ORYGINALNY ARTYKUŁ MOŻNA ZOBACZYĆ W WYDANIU NUMERU 1 / 2017 CZASOPISMA
kontakt: marketing@paragrafstyl.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *