News will be here

Jak osiągnąć sukces?

Do osiągnięcia sukcesu zawsze jest daleka droga. Nie ma znaczenia czy czy jesteś managerem, dyrektorem, właścicielem firmy lub wydawcą zawsze musisz bardzo się starać.
Czego potrzebujesz, żeby powiedzieć o sobie, że jesteś człowiekiem sukcesu?

Jest kilka rzeczy, których potrzebujesz:
Cel
Musi być jasno określony. Jeśli nie wiesz co chcesz osiągnąć i w jakim czasie, nie będzie mowy o żadnym sukcesie. Będziesz wciąż w tym samym miejscu. Czas biegnie szybko i bez określonego celu poczujesz się jakbyś biegł bez ruszania się ze startu.
Pasja
Musisz lubić to co robisz. Nie ma nic gorszego niż wykonywanie pracy, której nie cierpisz. Pracujesz, bo musisz i nie ma mowy o sukcesie.  Jedynym wyjściem jest polubić to co się robi i upatrywać w tym przyjemność. Dążysz wtedy do doskonalenia się. Musisz jednak widzieć w tym sens, bo inaczej się zmęczysz.
Pomysły i innowacje
Musisz mieć pomysł na siebie. Bez względu na to co chcesz osiągnąć,  świeże pomysły wprowadzasz w życie. Ważne jest środowisko, które Cię będzie inspirować do działania i przyjmować lub korygować Twoje koncepcje. Poszukaj pomysłów w literaturze, otoczeniu, mediach i udoskonalaj już wymyślone. W ten sposób będziesz się rozwijał i nigdy nie zniechęcisz.  Testuj, poprawiaj i prezentuj innym. To jest właśnie dążenie do sukcesu.
Konkurencja robi tak samo.  Niektórzy osiągają sukces dzięki pracownikom, których zatrudniają.  Jeśli wciąż będziesz się starał wprowadzić coś innowacyjnego to z pewnością w pewnym momencie to się stanie.
Praca 
Bez niej nic nie osiągniesz. Bez wysiłku, energii i czasu  włożonego w pracę żaden sukces nie będzie możliwy. W życiu nie ma nic za darmo.
Upór
Do sukcesu prowadzi długa i trudna droga. Wiedzą to Ci, którzy go osiągnęli. Jeśli się zniechęcisz i zrezygnujesz to czas włożony w dotychczasową pracę potraktujesz jako zmarnowany. Możesz popełniać błędy, gdyż na nich się uczysz. Warunek konieczny to nie odpuszczać pomimo przeciwności.
Ucz się
Robienie rzeczy, które są dla nas nowe, nieznane i trudne pozwala osiągnąć cel. Nigdy nie wypalisz się zawodowo i nie będziesz się nudził. Będziesz się wciąż rozwijał.
Rób coś dla innych
W biznesie czy też pracy zawsze robisz coś dla innych. Produkujesz lub sprzedajesz tak naprawdę klientowi. Doradzając, wspierając i kierując firmą, pracownikami lub klientami, także pracujesz dla innych a nigdy dla siebie. Musisz myśleć o tych dla których wykonujesz pracę i im służysz.

Jeśli osiągniesz sukces musisz jeszcze bardziej się starać, żeby go utrzymać. Nic nie jest na stałe. Jeśli będziesz odpuszczał i spoczniesz na laurach to odejdzie od Ciebie i możesz mieć problem z przywróceniem go. Coś na co ciężko pracowałeś pójdzie w zapomnienie.
AM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *