News will be here

Na rozmowie o pracę nie narzekaj

Rekruterzy na rozmowie kwalifikacyjnej nie tylko sprawdzają kompetencje kandydatów, ale też osobowość. Umiejętności są istotne, jednak bardzo ważna jest osobowość. Zależy im na pracownikach, którzy będą współgrali z zespołem. Jeśli kandydat ma naturę narzekacza to z pewnością będzie wprowadzał negatywne emocje i demotywował współpracowników. Chodzi im o pracowników pozytywnie zmotywowanych. 

Nie używaj na pierwszym spotkaniu potocznych zwrotów odnoszących się do byłych pracodawców: im, oni, byli, nie chcieli itp.

Rekruter wywnioskuje, że nie zgrałeś się w poprzedniej firmie z szefostwem i pracownikami.  Istnieje obawa, że tym razem będzie podobnie. Nie wzbudzisz zaufania. 

Rekruter pomyśli, że będziesz podważał decyzje szefostwa.   Pracodawcy nie lubią krytyki ze strony podwładnych.

Nie możesz przedstawiać siebie w najjaśniejszym świetle, a innych w czarnych barwach. Jeśli byłeś źle traktowany przez pracodawcę i  atmosfera w zespole była napięta, to przemilcz. Nie opowiadaj wszystkiego.

Rekruter zadaje podchwytliwe pytania, słucha i obserwuje zachowanie kandydata.  Nie możesz zatem pokazać, że jesteś osobą roszczeniową. Myśl pozytywnie, nie mów wszystkiego co myślisz. O poprzednim pracodawcy mów dobrze lub wcale. To zachęci rekrutera do przyjęcie Twojej kandydatury. Tak naprawdę to nikogo nie interesuje zdanie kandydata na temat poprzedniego pracodawcy i współpracowników. Rekruterzy celowo zadają podchwytliwe pytania, żeby sprawdzić osobowość osoby starającej się w ich firmie o pracę.
AM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *