News will be here

Dlaczego chce Pan u nas pracować?

Rekruterzy zadają wiele kłopotliwych pytań. Czasami warto zastanowić się wcześniej co odpowiedzieć jeśli padną podobne pytania. Ciekawość tych osób budzi czasami w kandydatach frustrację. Najgorsze jest to, że na każde pytanie należy odpowiedzieć. One prowadzą do określenia cech osoby starającej się o pracę. Nie chcąc się stresować na spotkaniu, warto się solidnie przygotować.

Jak odpowiedzieć kiedy rekruter pyta: dlaczego chce Pan pracować w naszej firmie lub na danym stanowisku?

Nie chodzi o wychwalanie firmy i siebie, ale co ta praca może wnieść do Twojego życia/kariery i co możesz dać z siebie na wybranym stanowisku.

Co odpowiedzieć rekruterowi?
– określ swoje kompetencje i umiejętności, które odpowiadają danemu stanowisku np. wykonywałem podobną pracę, szybko się uczę, sprawdziłem się na takim stanowisku w poprzedniej firmie
– faktyczne powody dla których starasz się o pracę na tym stanowisku: chęć zmiany branży, masz ambicje i chcesz się rozwijać, szkolić, uczyć się nowych rzeczy
– jesteś zainteresowany firmą – daje możliwości rozwoju, ma dobre opinie, wiele słyszałeś o firmie i chcesz w niej pracować, czekałeś kiedy firma będzie rekrutowała nowych pracowników, jest rozwojowa, szkoli załogę, chcesz się wykazać i wnieść wiele dobrego do niej (co) itd.
AM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *