News will be here

Domowe, proste i niedrogie zabiegi na skórę dłoni

Dłonie to nasza wizytówka. Niepokoimy się, kiedy bywają czerwone, spierzchnięte i nadmiernie pocące się. Czujemy się niezręcznie szczególnie przed ważnym spotkaniem.  Sięgamy po wszystkie możliwe sposoby, żeby uwolnić się od problemu. Z pomocą przychodzi dermatolog, ale na wizytę trzeba czasami długo czekać. Poza tym musimy wygospodarować wolny czas. Możemy więc wypróbować domowe sposoby poprawiające wygląd dłoni, zanim udamy się do specjalisty.

Jednym ze sposobów na czerwone i spierzchnięte dłonie jest zanurzanie ich w ciepłej i zimniej wodzie. Za każdym razem musimy osuszyć dłonie i po chwili wcierać kilka kropel cytryny lub pocierać dłonie przekrojonym owocem. Stosujmy też kremy zawierające olejki, glicerynę, ekstrakty ziołowe, wazelinę lub wosk.

Dlaczego takie kremy?
Kremy zawierające w/w składniki wybielają skórę, zabezpieczają ją przed działaniem substancji szkodliwych; łagodzą dolegliwości i działają przeciwzapalnie.

Nadmierna potliwość
Dolegliwość zmniejszymy jeśli dłonie będziemy moczyć w naparze rumianku, szałwi lub kory dębu. Możemy też je dodatkowo przecierać rano lub po przyjściu z pracy.

Płukanka do rąk
Do miski wrzućmy 2 łyżki tymianku, zalejmy wrzątkiem i zostawmy  na noc, żeby się dobrze naparzył. Rano dodajmy odrobinę sproszkowanego ałunu. Dłonie powinniśmy moczyć nawet kilka razy dziennie.

Co to jest ałun?
W starożytności ałun stosowano jako dezodorant. Jest to minerał, który hamuje krwawienie, działa antybakteryjne i przeciwpotnie. eliminuje zapach potu. Ałun w sztyfcie redukuje zapach potu, ale nie hamuje jego wydzielania. Ałun potasowy znalazł zastosowanie nie tylko w kosmetyce, ale także w medycynie.

Ałun do pocących się stóp
Wystarczy zwilżoną kostką ałunu potasowego przetrzeć od spodu stopy, kiedy się wchłonie, powtórzyć czynność i rozwiążemy wstydliwy problem.
arka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *