News will be here

Najlepsza metoda odbudowy uzębienia

Ładne zęby i zdrowe zęby to marzenie każdego z nas. Niestety zęby się ścierają, psują i wypadają. Kiedy zaczynamy je usuwać, zmienia się nasz wygląd twarzy. Mocno nad tym ubolewamy i trudno się z tym pogodzić.  Z czasem jesteśmy zmuszeni do noszenia sztucznej szczęki. Wiemy jaki jest z nią problem. Przede wszystkim jest niewygodna i trzeba się do niej przyzwyczaić. Niestety drugie stałe zęby już nie wyrosną.

Alternatywą dla sztucznej szczęki są implanty zębowe i jak na razie to najlepsza metoda odbudowy uzębienia. Ich wszczepienie nie jest tanie, ale jeśli tylko możemy sobie pozwolić na implanty, to naprawdę warto sobie zafundować. Pomijając koszty zabiegu, mają same zalety.

Zapobiegają zaburzeniu zgryzu, bo po usunięciu martwego zęba powstaje luka, która doprowadza do przesuwania się sąsiadujących zębów. Po pewnym czasie mogą nawet zanikać kości szczęki. Mamy okazję powstrzymać ten proces i odbudować uzębienie, wszczepiając implanty zębowe.

Metoda pozwoli nie tylko na idealne odwzorowanie korony naturalnego zęba, ale także jego korzenia. Implanty – sztuczne korzenie są niezwykle trwałe, bo wykonywane są z tytanu. Są też bezpieczne, bo tytan nie szkodzi zdrowiu, jest dobrze tolerowany przez organizm ludzki. W kolejnym etapie leczenia zębów, na implantach buduje się korony i specjalne mosty zębowe. Implanty zębowe przejmują zadania zdrowych korzeni. Możemy przeżuwać pokarmy podobnie jak to robimy zdrowymi i naturalnym zębami.

Trwałość implantów zębowych jest porównywalna z wytrzymałością naszych naturalnych zębów. Sztuczne zęby są zamiennikiem naturalnych i niczym nie wyróżniają się wśród uzębienia. Stosowane w implantologii stomatologicznej korony porcelanowe, wyglądem zbliżone są do naszych naturalnych zębów. Nie mamy się czego obawiać, że ktoś zauważy różnicę i zwróci uwagę na nasze uzębienie. Dzięki implantom zębowym, zatrzymamy zanikanie kości po utracie stałych zębów.

Pamiętajmy, że tkanka kostna po usunięciu korzenia zęba nie rozwija się i nie regeneruje. Jeśli długo zwlekamy z odbudową utraconych zębów, przed wszczepieniem implantów zębowych, musi być przeprowadzony zabieg odbudowy kości. Dzięki temu, po wszczepieniu implantu i późniejszym przymocowaniu do niego korony, nasz nowy ząb jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnych zębów.
arka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *