News will be here

Jak chronić włosy przed nadmiernym słońcem?

ochrona włosów przed słońcem- filtry UV

Słońce jest źródłem witaminy D i dostarcza nam energii. Kiedy jednak intensywnie grzeje, stanowi zagrożenie dla skóry, koloru włosów, ich struktury i ogólnej kondycji. Tak się dzieje, ponieważ promieniowanie stymuluje utlenianie melaniny, naturalnego barwnika, odpowiedzialnego za nadanie barwy naszym włosom.
Skutkiem nadmiernego promieniowania słonecznego, jest utrata intensywności pigmentu i matowienie. Sezon wakacyjny jest trudnym okresem zwłaszcza dla blondynek z tego względu, że włosy zawierają mniej melaniny niż w przypadku brunetek i szatynek. Zadaniem substancji jest naturalne zabezpieczanie przed szkodliwym wpływem słońca, ale przy intensywniej ekspozycji potrzebujemy dodatkowego wsparcia w postaci kosmetyków z filtrami UV – radzi Karolina Sztejn z krakowskiego salonu Sztejn Pracownia Fryzjerska.

Na włosy negatywnie działa nie tylko promieniowanie słoneczne. Strukturę uszkadzają również piasek, słona woda i chlor, doprowadzając do przesuszenia, szybszego wypłukiwania koloru kosmetycznego i  pozbawienia elastyczności.

Jak przygotować włosy na słońce?
Przed wyjściem z domu, w umyte, mokre włosy wmasujmy produkt do ochrony przeciwsłonecznej, który zabezpiecza przed promieniami UV, ale działa też termoochronnie. Dbajmy o to, aby suszyć włosy w domu – wilgotne pasma przyciągają promienie UV, a to z kolei skutkuje przyspieszeniem płowienia pigmentu. Pamiętajmy też o reaplikacji warstwy filtra przeciwsłonecznego. Pomogą nam w tym mgiełki dedykowane letniej pielęgnacji – podkreśla trenerka marki Davines.
Konrad Sokołowski