News will be here

Jaki sprzęt AGD kupujemy przed Świętami?

Pralki, lodówki a także płyty indukcyjne, piekarniki i zmywarki do zabudowy – to produkty, które chętnie kupujemy. Największy wpływ na rozwój rynku miał sprzęt do zabudowy. Po raz pierwszy w Polsce segment ten objął 40% wszystkich sprzedanych produktów. Wiele z nich kupiliśmy przed świętami.

Rynek dużego AGD w Polsce rośnie nieprzerwanie od lat i tak jest również w roku 2016. Mimo, że od stycznia do kwietnia sprzedaż była relatywnie słabsza, to kolejne miesiące wykazały znaczną dynamikę wzrostu, spowolnioną jedynie we wrześniu i październiku. Najnowsze dane z listopada pokazują powrót do tendencji wzrostowej z dodatnim wynikiem +9%.

tania-energia

– W Polsce w porównaniu do większości krajów europejskich, cały czas są grupy urządzeń, które zyskują nowych zwolenników i dopiero stają się standardem przy kompletowaniu AGD. To właśnie np. suszarki bębnowe, ale również nadal zmywarki. Wpływ na to mają wzrost średniego wynagrodzenia oraz niska stopa bezrobocia. Polscy konsumenci coraz częściej kupują produkty o lepszej specyfikacji, sięgają po sprzęty z wyższej półki, kupują nowe urządzenia ze względu na swoje preferencje estetyczne i trendy w AGD – mówi Andrzej Tuleja, Dyrektor Zarządzający Whirlpool na Polskę i Kraje Bałtyckie. – Polacy tym samym przejawiają wyraźne zainteresowanie technologicznymi udogodnieniami w zakresie działania i sterowania AGD. Popularność smartfonów i tabletów przełożyła się na popularyzacje paneli dotykowych w kuchni i łazience. To mocno związane także z inną cenioną przez konsumentów cechą – intuicyjnością. Nowe trendy będą stawiały na połączenie dwóch powyższych atutów i zbliżały sposób korzystania ze sprzętu do niezbędnego minimum, oferując przy tym użytkownikowi więcej wolnego czasu – zauważa Andrzej Tuleja.

Producenci planują dalszy rozwój tzw. technologia „6 zmysł”. To system, dzięki któremu pralka sama dobiera odpowiednią ilość proszku, piekarnik automatycznie ustawia idealną temperaturę, a zmywarka na bazie analizy zabrudzeń dobiera optymalną ilość wody i detergentów.
Źródło: newsrm.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *